• Nyheter
  • Anmeldelser
  • KOMMENTAR
  • Konkurranser
  • Om oss
  • Kontakt
VIDEOMAGASINET
  • Nyheter
  • Anmeldelser
    • Anmeldelse: Star Wars: The Bad Batch: sesong 2 – episode 1-6
    • Anmeldelse: Star Wars: Andor: sesong 1
    • Anmeldelse: Star Wars: Tales of the Jedi
    • Anmeldelse: Star Wars: Andor: episode 1-4
    • Anmeldelse: Cobra Kai Sesong 5
  • KOMMENTAR
    • HBO MAX sin House of the Dragon: Meget imponerende audiovisuell kvalitet
    • De små ting teller
    • Det synger på siste verset for fysisk videosalg
    • Du er ikke lat eller dum om du ser på Netflix
    • Derfor har jeg tro på UHD-formatet
  • Konkurranser
    • Konkurranse: Miss Peregrines Home For Peculiar Children
    • En absolutt fabelaktig konkurranse!
    • Vi introduserer et nytt menypunkt: KONKURRANSER
  • Om oss
  • Kontakt
  • RSS

ANMELDELSE

Anmeldelse: Bloodshot (VOD, Blockbuster)

VOD : Bloodshot

3
Karakter:

Konklusjon:

Bloodshot er helt ålreit overprodusert action-råskap med et par forsøk på overraskende plottvendinger.

Eksterne lenker. Les mer her:

Anmeldelse: Bloodshot (VOD, Blockbuster)
Iver Neset
6. april 2020

FILMFAKTA

Premium VOD-premiere: 24.03.2020. Kan leies digitalt blant annet hos Blockbuster, Canal Digital og Google Play.
Sjanger: Action / Sci-fi
Regi: David S. F. Wilson
Skuespillere: Vin Diesel, Eiza González, Guy Pearce
Lengde: 1 t. 49 min.
Produksjonsår: 2020
Distribusjon: Sony Pictures

 

HANDLING

En amerikansk soldat blir drept, for så å bli gjenopplivet av en ambisiøs vitenskapsmann. Med nye superkrefter drar han på jakt etter gjerningsmannen.

Blir du aldri lei av å se Vin Diesel-filmer. Da er Bloodshot noe for deg. For alle andre derimot …

Bloodshot er en sci-fi actionfilm med Vin Diesel i hovedrollen.

Filmen er tenkt som den første i Sony Pictures sitt svar på Marvel sitt filmatiske univers.

Bloodshot er en av de mest populære figurene til forlaget Valiant Comics, med mer enn sju millioner solgte eksemplarer verden over. Hvis filmen blir en suksess er det planer om flere filmer fra «Valiant-universet». Harbinger – også en tegneserier fra 1992, om en gruppe unge superhelter – er den planlagte film nummer to.

Vin Diesel spiller Ray Garrison, en amerikansk soldat av den hardbarka sorten. Han har som prinsipp at han alltid kommer hjem fra jobb, uansett hva som skjer. Hjemme har han nemlig en vakker kvinne som bestandig venter på ham. «This is why we fight,» sier Ray bråkjekt om Gina DeCarlo (Talulah Jane Riley-Milburn) når han kommer hjem fra nok en dag med blodig krig.

Ikke langt inn i filmen havner hovedpersonen i en knipe: han dør. Dermed våkner han opp på operasjonsbordet til vitenskapsmannen Dr. Emil Harting (Guy Pearce), som forklarer at Ray er den første soldaten til å bli gjenopplivet av moderne medisin. I tillegg er blodet hans blitt erstattet med nanoroboter som bl.a. kan helbrede alle typer skader på kort tid. Med sine nye evner begir vår mann seg ut på hevntokt.

Oppfinneren møter sin oppfinnelse.

Som fan av alle typer action-filmer har jeg vanskelig for å plassere Bloodshot. Ved første øyekast er det på Crank– eller Con Air-nivå av idioti, men samtidig er det tydelig at Sony vil oppnå noe litt mer ambisiøst med filmen. Effektene er til tider ganske imponerende og velproduserte, og da særlig noen av overgangene mellom dataanimasjon og ekte film. Å gå inn i detaljer innebærer faktisk å røpe viktige deler av filmen.

For historien har faktisk noen reelle overraskelser. Det er et forsøk her på å etterligne mer intelligente sci-fi suksesser som The Matrix og Black Mirror, uten sammenligning.

Vin Diesel har skuespilleruttrykk som en stiv treplanke, og øyeblikkene der karakteren hans skal gi tegn til utvikling er desidert det mest latterlige filmen har å by på.

Hovedattraksjonen for meg er imidlertid noen av birollene. Særlig verdt å trekke fram er Lamorne Morris sin karakter: en eksentrisk hacker som blir introdusert godt inn i filmen, og som stjeler hver eneste scene han er med i. En del av skurkene bidrar også til noen underholdende action-sekvenser, selv om dataanimasjonen i noen av disse er ganske lite troverdig.

Bloodshot er ikke en film jeg ville anbefalt folk å se på kino, men grunnet koronakrisen har altså Sony valgt å lansere filmen rekordtidlig på diverse strømmetjenester, som digital kjøpefilm. Der egner Bloodshot seg betydelig bedre, men samtidig fins det utallige action-filmer av varierende kvalitet jeg ville anbefalt framfor denne. Hvis du er særlig glad i Vin Diesel og ikke får nok av overprodusert sci-fi/cyberpunk-estetikk, vil du nok like dette. Hvis ikke ville jeg nedpriorert denne filmen ganske kraftig.

Fakta om Bloodshot:

Bloodshot ble filmet på sensommeren og høsten 2018 i Cape Town in Sør-Afrika, i Praha i Tsjekkia og i Budapest i Ungarn.

Bloodshot er en tegneseriefigur lansert av amerikanske Valiant Comics i 1992. Karakteren er skapt av Kevin VanHook, Don Perlin og Bob Layton.

 

 

 

 

Relaterte sakeractionCyberpunkForsidenHevnscifiVideoVin DieselVOD
Kommentarer:
Klikk for å legge til en kommentar
ANMELDELSE
6. april 2020
Iver Neset https://www.facebook.com/iver.neset

Filmskaper og skribent med erfaring fra tidlig alder. Et sted mellom Bergman og Schwarzenegger finner du hans ideelle film.

Relaterte sakeractionCyberpunkForsidenHevnscifiVideoVin DieselVOD

Siste saker fra ANMELDELSE

Anmeldelse: Star Wars: The Bad Batch: sesong 2 – episode 1-6

Matias Kjølstad8. januar 2023
Les mer

Anmeldelse: Star Wars: Andor: sesong 1

Matias Kjølstad30. november 2022
Les mer

Anmeldelse: Star Wars: Tales of the Jedi

Matias Kjølstad26. oktober 2022
Les mer

Anmeldelse: Star Wars: Andor: episode 1-4

Matias Kjølstad21. september 2022
Les mer

Anmeldelse: Cobra Kai Sesong 5

Matias Kjølstad15. september 2022
Les mer

Anmeldelse: Ringenes herre: Maktens ringer

Jon Smeland Olsen3. september 2022
Les mer
VIDEOMAGASINET

VIDEOMAGASINET.no er et produkt fra JB Forlag, Halfdan Kjerulfs vei 6A, 1410 KOLBOTN.

Redaktør: John Berge • Tlf. 975 99 007

Design: Per Mork • Tlf. 411 43 640

Alt innhold er copyrightbeskyttet og kan ikke gjengis uten tillatelse.

© 2013-2022 JB Forlag. VIDEOMAGASINET startet 6. januar 2013.

Siste nyheter

  • Trailer: Mayor of Kingstown – sesong 2
    TRAILER22. januar 2023
  • Trailer: Star Wars: The Mandalorian – sesong 3
    TRAILER22. januar 2023
  • Anmeldelse: Star Wars: The Bad Batch: sesong 2 – episode 1-6
    ANMELDELSE8. januar 2023
  • Gratulerer med dagen, til oss selv!
    VIDEOBRANSJEN7. januar 2023

Stikkord sky

Blu-ray Forsiden DVD Kino VOD Teknologi Blu-ray 3D Video UHD 4K Trailer Anmeldelse Disney Netflix star wars fremhevet Film Filmtips Marvel action Musikk strømming Serietips skrekk spenning thriller Hjemmekino TV-serie The Bad Batch superhelt

© 2013-2023 JB Forlag. Hurra, vi har drevet i ti år nå! VIDEOMAGASINET startet 6. januar 2013.

Scroll for more
Tap
  • Populært

  • Siste

  • Kommentarer

  • Anmeldelse: Star Wars: The Bad Batch: sesong 2 – episode 1-6
    ANMELDELSE8. januar 2023
  • Storslagen gjenforening av Mirren og Ford
    VOD (KLIKKEFILM)7. januar 2023
  • Gratulerer med dagen, til oss selv!
    VIDEOBRANSJEN7. januar 2023
  • Trailer: Star Wars: The Mandalorian – sesong 3
    TRAILER22. januar 2023
  • Trailer: Mayor of Kingstown – sesong 2
    TRAILER22. januar 2023
  • Trailer: Star Wars: The Mandalorian – sesong 3
    TRAILER22. januar 2023
  • Anmeldelse: Star Wars: The Bad Batch: sesong 2 – episode 1-6
    ANMELDELSE8. januar 2023
  • Gratulerer med dagen, til oss selv!
    VIDEOBRANSJEN7. januar 2023
  • norske tv serier på dvd – My Blog says:

    […] 10.000 av ny norsk TV–serie – VIDEOMAGASINET […]

  • Blogg 3 – Publisering av åndsverk i digitale medier. – Eivind Lohndal says:

    […] Foto: videomagasinet.no […]

  • John Berge says:

    Man bestemmer jo selv om man vil skru på varmen,…

  • Jens Bonde says:

    Skal man sitte å svette i ræva på kino da?…

Sidebanner 2

Facebook

Sidebanner 3

Sidebanner 4

Sidebanner 5

Anmeldelse: The Farewell (VOD)
Anmeldelse: Le Mans ’66 (Ford v Ferrari) (Blu-ray)