• Nyheter
  • Anmeldelser
  • KOMMENTAR
  • Konkurranser
  • Om oss
  • Kontakt
VIDEOMAGASINET
  • Nyheter
  • Anmeldelser
    • Anmeldelse: Star Trek: Strange New Worlds: episode 1-5
    • Anmeldelse: The Lincoln Lawyer (sesong 1)
    • Anmeldelse Verdens verste menneske (Blu-ray)
    • Anmeldelse: The Man Who Fell To Earth: episode 1-3
    • Anmeldelse: Last Night in Soho (4K UHD Blu-ray)
  • KOMMENTAR
    • De små ting teller
    • Det synger på siste verset for fysisk videosalg
    • Du er ikke lat eller dum om du ser på Netflix
    • Derfor har jeg tro på UHD-formatet
    • Øyenvitne til bransjeforandringer
  • Konkurranser
    • Konkurranse: Miss Peregrines Home For Peculiar Children
    • En absolutt fabelaktig konkurranse!
    • Vi introduserer et nytt menypunkt: KONKURRANSER
  • Om oss
  • Kontakt
  • RSS

ANMELDELSE

Anmeldelse: Copshop (4K Ultra HD Blu-ray)

4K UHD Blu-ray : Copshop

4
Karakter:
Bilde:
Lyd:

Konklusjon

Copshop tråkker ikke opp nye terreng, men er likevel underholdende. Filmen er verdt en titt, spesielt for Louders opptreden, siden hun briljerer i denne rollen som politibetjent. Plottet blir akkurat godt nok vridd til å holde ting interessant gjennom filmen, og de forskjellige skuespillerne tolker Carnahans regi på en god og engasjerende måte.

Eksterne lenker

Anmeldelse: Copshop (4K Ultra HD Blu-ray)
Fredrik Olsen Hagstrøm
23. februar 2022

FILMFAKTA

4K UHD Blu-ray lansering: 07.02.2022
Genre: Action / Thriller
Medvirkende: Garld Butler, Frank Grillo, Alexis Louder, Toby Huss, Ryan O-Nan, Chad L. Coleman, Jose Pablo Cantillo, Tracey Bonner, Robert Walker Branchaud, Kaiwi Lyman
Regi: Joe Carnahan
Manus: Mark Williams
Nasjonalitet: USA
Spilletid: 107 min
Produksjonsselskap: WarParty Films, Sculptor Media
Videodistribusjon: SF Studios AS
Produksjonsår: 2021
Aldersgrense: 15 år
Begrunnelse: Flere nærgående og blodige draps- og voldsskildringer gjør at denne filmen får aldersgrense 15 år.

4K UHD fakta: 4K Ultra HD Blu-ray
Lyd: DTS HD Master Audio 5.1
Bilde: 2160p Ultra High Definition Widescreen 2.39:1, HDR 10
Undertekster: Norsk, dansk, finsk og svensk.

HANDLING

I et minimalt bemannet fylkesfengsel utenfor Nevada forteller Copshop oss historien om en merkelig og dyster kveld, der enda merkeligere karakterer gjør sitt store inntog. Vi møter Teddy Muretto (Teddy Grillo), som ble arrestert for å ha slått den kvinnelige politibetjenten Valerie (Alexis Louder). Muretto anser seg som tryggere bak murene enn på utsiden grunnet sin turbulente fortid. Han møter Bob Viddick (Gerald Butler) på innsiden av fengselet, en leiemorder som er ute etter livet hans.

 

Valerie havner bokstavelig talt mellom de to tøffingene, og kampen tilspisser seg når enda en leiemorder omsider dukker opp, nemlig den sjeleløse Anthony Lamb (spilt av Toby Huss, som vi husker som rivalen til Steve Buschemi i Con Air fra 1998). Dette blir en uforglemmelig natt både for innsatte, ansatte og tilkommende, spesielt for Valerie. Hun må nå holde hodet kaldt og megle mellom alle involverte, uten å stole på en eneste en av dem. Alle vil ha Murettos hode på en pinne, og når fengselet så skal vise seg å være overkjørt av kjeltringer, må Valerie trå varsomt videre.

Joe Carnahan, regissøren av The Grey, Narc og Smokin’ Aces er nå tilbake, med mørke og hardtslående Copshop.

En actionthriller som er litt utenom det vanlige, men som likevel leverer takket være flere gode skuespillere.

Selvsagt kan det trekkes paralleller til John Carpenter’s Assault on Precinct 13 fra 1976, som i all hovedsak bestod av partnerskapet mellom en Highway Patrol Officer, to kriminelle og en stasjonssekretær som ble satt til å forsvare et nedlagt Los Angeles distriktskontor mot en beleiring av en blodtørstig gategjeng.

En artig sak er at regissør Carnahan preparerte Alexis Louder – som den nye politibetjenten Valerie Young – for filmen ved å be henne se Clint Eastwood-filmer som forberedelse til rollen, og disse leksjonene tok hun til hjertet.

Copshop er en stjerneskapende forestilling, men pandemien vi har vært inne i bidro nok med sitt til at den ikke nådde helt opp i toppsjiktet for kinogjengerne verden over.

Lyden:

Lydsporet i filmen er i ukomprimert DTS-HD Master Audio 5.1 og er en skikkelig godbit. Det ser ut til å være ganske vanlig å inkludere slike DTS spor på 4K UHD utgivelser i disse dager, men ikke alle er like gode og jevnt over riktig nok presentert. Det er en god og tydelig klar dialog, og bruken av surround kanalene er solide. I de heftigste skyte-scenene og eksplosjonene tydeliggjøres også effekten av LFE kanalen, som bekrefter soundtrackets dynamikk og rikelige effektområde.

Så selv om et Dolby Atmos eller DTS:X basert lydspor hadde vært en fulltreffer her må jeg si meg godt fornøyd med DTS-HD alternativet i dette tilfellet. Det er heldigvis nok av kuler og knust glass som gjengis med høyglans av dette flotte lydsporet.

Bildet:

Nå har jeg ikke sett Blu-ray utgaven av denne filmen, som også er inkludert, men HDR funksjonaliteten gjør et fantastisk inntrykk i denne filmen på 4K-utgaven. Det er presentert i HDR 10 standard, og både de skarpe kontrastene og fargene er godt mettede gjennom hele filmen. Det forsterkes av det oransje/blågrønne palettområdet, som gir et riktig og levende utseende.

Siden filmen har mange mørke og dystre scener, byr heldigvis HDR formatet på en forsterket virkelighetsfølelse gjennom knivskarpe og naturlige bilder. Dette ønsket nok filmfotograf Juan Miguel Azpiroz å bekrefte for seerne med sin fantastiske kameravinkling, som han også sist gjorde i Boss Level (2020). Teksturene er veldig fremtreende i bildene som blir presentert, og selv det tonede blålyset i garderoben er solid konstruert, slik at ingenting i bildet blir rotete.

Ekstra:

Ingen verdens ting, verken på Blu-ray platen eller 4K UHD disken! Dette er for svakt i 2022, hva med intervjuer, bakomfilm, kommentarer osv?

Relaterte sakerCopshopForsidenJoe Carnahan
Kommentarer:
Klikk for å legge til en kommentar
ANMELDELSE
23. februar 2022
Fredrik Olsen Hagstrøm

Journalist for KINOMAGASINET og IT/Tele-ekspert på dagtid.

Relaterte sakerCopshopForsidenJoe Carnahan

Siste saker fra ANMELDELSE

Anmeldelse: Star Trek: Strange New Worlds: episode 1-5

Matias Kjølstad16. mai 2022
Les mer

Anmeldelse: The Lincoln Lawyer (sesong 1)

Geir Dolonen-Marthinussen12. mai 2022
Les mer

Anmeldelse Verdens verste menneske (Blu-ray)

Bjørn-Harald L. Sønsthagen9. mai 2022
Les mer

Anmeldelse: The Man Who Fell To Earth: episode 1-3

Matias Kjølstad5. mai 2022
Les mer

Anmeldelse: Last Night in Soho (4K UHD Blu-ray)

Bjørn-Harald L. Sønsthagen12. april 2022
Les mer

Anmeldelse: Moon Knight: episode 1 – The Goldfish Problem

Matias Kjølstad3. april 2022
Les mer
VIDEOMAGASINET

VIDEOMAGASINET.no er et produkt fra JB Forlag, Halfdan Kjerulfsvei 6A, 1410 KOLBOTN.

Redaktør: John Berge • Tlf. 975 99 007

I redaksjonen: Bjørn Harald L. Sønsthagen, Fredrik Olsen Hagstrøm og Ivar Neset

Design: Per Mork • Tlf. 411 43 640

Alt innhold er copyrightbeskyttet og kan ikke gjengis uten tillatelse.

© 2013-20220 JB Forlag. VIDEOMAGASINET startet 6. januar 2013.

Siste nyheter

  • Vangelis er død
    DØDSFALL19. mai 2022
  • Trailer: She-Hulk: Attorney at Law
    TRAILER18. mai 2022
  • Anmeldelse: Star Trek: Strange New Worlds: episode 1-5
    ANMELDELSE16. mai 2022
  • Anmeldelse: The Lincoln Lawyer (sesong 1)
    ANMELDELSE12. mai 2022

Stikkord sky

Blu-ray Forsiden DVD Kino VOD Teknologi Blu-ray 3D Video UHD 4K Trailer Anmeldelse fremhevet Netflix Film Disney Filmtips star wars action Musikk Marvel strømming Serietips skrekk thriller spenning dc superhelt Hjemmekino Serie

© 2013-2022 JB Forlag. Hurra, vi har drevet i over ni år nå! VIDEOMAGASINET startet 6. januar 2013.

Scroll for more
Tap
  • Populært

  • Siste

  • Kommentarer

  • Anmeldelse: The Man Who Fell To Earth: episode 1-3
    ANMELDELSE5. mai 2022
  • Anmeldelse: The Lincoln Lawyer (sesong 1)
    ANMELDELSE12. mai 2022
  • Anmeldelse Verdens verste menneske (Blu-ray)
    ANMELDELSE9. mai 2022
  • Anmeldelse: Star Trek: Strange New Worlds: episode 1-5
    ANMELDELSE16. mai 2022
  • Vangelis er død
    DØDSFALL19. mai 2022
  • Trailer: She-Hulk: Attorney at Law
    TRAILER18. mai 2022
  • Anmeldelse: Star Trek: Strange New Worlds: episode 1-5
    ANMELDELSE16. mai 2022
  • Anmeldelse: The Lincoln Lawyer (sesong 1)
    ANMELDELSE12. mai 2022
  • Porno interracial tube basketball | escorte massage escorte stavanger – Room Details & Prices for Holiday Rental in Málaga, Spain | GuestInn Marbella Spain says:

    […] Omtrent daglig mottar Lilli Ann pakker med «kuvøsegensere», sokker,…

  • Make Money says:

    See how you can earn $27 in 7 minutes! Read…

  • Generate Income says:

    Here’s How TOP 1% Of Marketers Make Profits Hey, Did…

  • norske tv serier på dvd – My Blog says:

    […] 10.000 av ny norsk TV–serie – VIDEOMAGASINET […]

Sidebanner 2

Kommende arrangementer

Det er ingen kommende events på dette tidspunktet.

Facebook

Sidebanner 3

Sidebanner 4

Sidebanner 5

Anmeldelse: The Book of Boba Fett Sesong 1
Anmeldelse: Den grønne mil (4K Ultra HD Blu-ray)