• Nyheter
  • Anmeldelser
  • KOMMENTAR
  • Konkurranser
  • Om oss
  • Kontakt
VIDEOMAGASINET
  • Nyheter
  • Anmeldelser
    • Anmeldelse: Cobra Kai Sesong 6 Del 2 (av 3)
    • Anmeldelse: Agatha All Along Sesong 1
    • Anmeldelse: Twilight of the Gods Sesong 1 (Netflix)
    • Anmeldelse: Terminator Zero: sesong 1
    • Anmeldelse: «The Union» (Netflix)
  • KOMMENTAR
    • HBO MAX sin House of the Dragon: Meget imponerende audiovisuell kvalitet
    • De små ting teller
    • Det synger på siste verset for fysisk videosalg
    • Du er ikke lat eller dum om du ser på Netflix
    • Derfor har jeg tro på UHD-formatet
  • Konkurranser
    • Konkurranse: Miss Peregrines Home For Peculiar Children
    • En absolutt fabelaktig konkurranse!
    • Vi introduserer et nytt menypunkt: KONKURRANSER
  • Om oss
  • Kontakt
  • RSS

ANMELDELSE

Anmeldelse: The Little Things (VOD)

VOD : The Little Things

3
Karakter:

Konklusjon:

I The Little Things påpekes det at det er de små detaljene som spiller en rolle. Allikevel mangler filmen nettopp de små detaljene for å gjøre filmen til noe veldig bra, utover noe middelmådig. Potensialet er tilstede i filmen nesten hele veien, allikevel våger den aldri ta sjansen på å bli noe utrolig spennende å kult. The Little Things blir derfor ikke noe mer enn «helt grei».

Eksterne lenker. Les mer her:

Anmeldelse: The Little Things (VOD)
Katrine Wang Svendsen
27. mars 2021

FILMFAKTA

Premiere hos Blockbuster som digital kjøpefilm 19.03.2021. Takk til Blockbuster for presseadgang.

Regissør: John Lee Hancock
Produsenter: Mark Johnson og John Lee Hancock
Skuespillere: Denzel Washington, Rami Malek, Jared Leto og Natalie Morales
Distribusjon: Warner Bros. Pictures
Land: USA
Språk: Engelsk

HANDLING

Det dukker opp lik lignende en tidligere uløst sak og en etterforsker og en tidligere etterforsker går sammen for å løse saken en gang for alle. Vi blir med i en krim-thriller som nøster inn ledetrådene, men finner de rett gjerningsperson denne gange?

The Little Things bringer noir krim-thrilleren tilbake og ikke minst har filmen samlet et stort spekter skuespillere som burde tilsi filmen holder et høyt nivå. Dessverre blir det dog litt middelmådig fra regissør John Lee Hancock.

Filmen åpner som en CSI-episode. En jente kjører langs motorveien, etterfulgt av en annen bil. Hun stopper ved en bensinstasjon og den andre bilen gjør det samme, men her er det ingen hjelp å få. Hun tvinges dermed til å løpe gjennom ørkenlandskap og får til slutt en lastebil til å stoppe. Fra dette hopper vi frem i tid.

I filmen er det to sentrale personer som etterforsker en rekke mord i området.

Joe Deacon (Denzel Washington) er en tidligere etterforsker som nå er degradert til småbypoliti. Deacon er hjemsøkt av en tidligere sak som ligner veldig på denne nye. Han klarer dermed ikke gi slipp. Jim Baxter (Rami Malek) er etterforskeren som erstatter ham og på mange måter idoliserer Deacon, men er noe uvitende om hans historikk.

Vi følger sporene, og det er de lille tingene som spiller en rolle. Men det er dog de lille tingene som mangler fra selve filmen. De to etterforskerne følger en rekke spor og snevrer seg inn på den mistenkte Albert Sparma (Jared Leto).

Jakten etter å få dømt Sparma setter i gang en katt og mus-jakt som fungerer veldig godt i filmen, mye takket være Leto som nok en gang viser at han kan være troverdig og forstyrret på samme tid.

(Anmeldelsen fortsetter nedenfor.)

LES OGSÅ:

De små ting teller

Jared Leto som Albert Sparma.

Med Washington, Malek og Leto i sentrale roller burde filmen rangere høyt, og allikevel faller det hele noe flatt.

Leto er fascinerende og overspiller på mange måter, men samtidig fungerer det her, og han fremstår svevende og psykotisk.

Washington gjør aldri en dårlig jobb, men her blir det noe middelmådig. Det er som om dette er en alt for enkel film for ham og han gjør det han må, ikke noe ekstra.

Malek, som på et vis må finne sin fremtidige plass i filmverden utover Queen-filmen og Bond-filmen vi ennå ikke har fått sett, hører nok dessverre ikke hjemme som etterforsker. Han mangler autoriteten og blir en smågutt når han sidestilles med Washington. Det er nok noe meningen da Washington skal være den erfarne og lære den nye generasjonen en hel del, men det mangler en kjemi og et samspill som skaper flyt og mening.

Det er spennende å se en krimfilm som innehar thriller-elementet. Det er naturlig å få assosiasjoner til større filmer som for eksempel Se7en (Fincher, 1995). Ulempen med dette er at man gir filmen større fallhøyde når den faller.

The Little Things ligger hele tiden på kanten til å kunne bli noe utrolig spennende og intenst. Den stopper dog her, og klarer aldri tippe over til å bli noe fantastisk. Den hviler heller trygt på kanten og våger dessverre aldri bli en stor og merkbar film.

Til tross for at The Little Things blir en middelmådig film, kan nok allikevel mange trives med denne hjemme i sofaen.

Den har noen fine øyeblikk, og man kan også sitte å gjette hvor man har sett alle bi-skuespillerne tidligere, for de fleste er kjente fjes.

Filmen har også en interessant slutt, selv om man på et vis ser den komme, og at den kunne vært gjort enda bedre, er det kanskje det som løfter filmen litt ekstra. Filmen får dog kun terningkast tre!

 

Relaterte sakerAnmeldelseFilmForsidenfremhevetkrimspenningstrømmingthrillerVODWarner
Kommentarer:
Klikk for å legge til en kommentar
ANMELDELSE
27. mars 2021
Katrine Wang Svendsen https://www.facebook.com/catbeist

Redaksjonsassistent hos KINOMAGASINET og kinosjef hos Nordisk Film Kino Hønefoss.

Relaterte sakerAnmeldelseFilmForsidenfremhevetkrimspenningstrømmingthrillerVODWarner

Siste saker fra ANMELDELSE

Anmeldelse: Cobra Kai Sesong 6 Del 2 (av 3)

Matias Kjølstad19. november 2024
Les mer

Anmeldelse: Agatha All Along Sesong 1

Matias Kjølstad13. november 2024
Les mer

Anmeldelse: Twilight of the Gods Sesong 1 (Netflix)

Matias Kjølstad23. september 2024
Les mer

Anmeldelse: Terminator Zero: sesong 1

Matias Kjølstad29. august 2024
Les mer

Anmeldelse: «The Union» (Netflix)

Stian Karlsen18. august 2024
Les mer

Anmeldelse: Star Wars: The Acolyte Sesong 1

Matias Kjølstad23. juli 2024
Les mer
VIDEOMAGASINET

VIDEOMAGASINET.no er et produkt fra JB Forlag, Halfdan Kjerulfs vei 6A, 1410 KOLBOTN.

Redaktør: John Berge • Tlf. 975 99 007

Design: Per Mork • Tlf. 411 43 640

Alt innhold er copyrightbeskyttet og kan ikke gjengis uten tillatelse.

© 2013-2022 JB Forlag. VIDEOMAGASINET startet 6. januar 2013.

Siste nyheter

  • Anmeldelse: Cobra Kai Sesong 6 Del 2 (av 3)
    ANMELDELSE19. november 2024
  • Anmeldelse: Agatha All Along Sesong 1
    ANMELDELSE13. november 2024
  • Anmeldelse: Twilight of the Gods Sesong 1 (Netflix)
    ANMELDELSE23. september 2024
  • De største TV-nyhetene fra Disney-messen D23 i 2024
    TV12. september 2024

Stikkord sky

Forsiden Blu-ray DVD Kino VOD Teknologi Blu-ray 3D Video UHD 4K Anmeldelse Trailer star wars Disney Netflix fremhevet Film Marvel Filmtips action Musikk strømming The Bad Batch Serietips skrekk thriller TV-serie spenning dc Dee Bradley Baker

© 2013-2023 JB Forlag. Hurra, vi har drevet i ti år nå! VIDEOMAGASINET startet 6. januar 2013.

Scroll for more
Tap
  • Populært

  • Siste

  • Kommentarer

  • Anmeldelse: Cobra Kai Sesong 6 Del 2 (av 3)
    ANMELDELSE19. november 2024
  • Anmeldelse: Agatha All Along Sesong 1
    ANMELDELSE13. november 2024
  • Anmeldelse: Twilight of the Gods Sesong 1 (Netflix)
    ANMELDELSE23. september 2024
  • De største TV-nyhetene fra Disney-messen D23 i 2024
    TV12. september 2024
  • Extended Opportunity says:

    Are you still using Calendly to schedule your calls and…

  • Extended Opportunity says:

    Word's First NLP & ML Based Email, Voice & Video…

  • Extended Opportunity says:

    MobiApp AI - True Android & iOS Mobile Apps Builder…

  • Extended Opportunity says:

    An Ultimate Web-Hosting Solution For Business Owners https://ext-opp.com/HostsMaster

Sidebanner 2

Facebook

Sidebanner 3

Sidebanner 4

Sidebanner 5

Anmeldelse: Zack Snyder’s Justice League
Anmeldelse: Den største forbrytelsen (VOD)