
Woody Allens siste kinofilm, Blue Jasmine, lanseres nå på BD og DVD.
Ifølge Scanbox settes det ut opp mot 10.000 enheter til lanseringsdatoen 15.01.
Filmen ble kinolansert allerede 9. august 2013, så vinduet til videolansering har vært lengre enn vanlig er. Nærmere 40.000 personer har sett filmen på norske kinoer. En videogramandel på opp mot 25 % er dermed svært respektabelt.
– Det er toneangivende at Platekompaniet satser på Blue Jasmine. De gjør det ofte bra på denne type titler, sier Scanbox’ norske representant, Johnny B. Herheim, og never De urørlige som et bra eksempel.
Scanbox sier de har veldig gode erfaringer med Woody Allen-titlene. Sist lanserte de Midnight in Paris.
– Blue Jasmine er en film for voksne mennesker, og en del av disse kjøper fortsatt film. Dette er en tittel som vil ha et jevnt salg over tid, sier Herheim.
Som selv synes filmen er svært god.
– Cate Blanchett spiller veldig godt rollen som en sositetskvinne, sier han.
Selv om Scanbox som kjent har lagt ned sin norske avdeling – og styrer salg- og marked fra Danmark på videosiden – jobber Herheim for selskapet ut mars.
Kinolanseringene er overtatt av Actionfilm.
Les mer om Blue Jasmine i vårt utgivelsesindeks her.

RSS