• Nyheter
  • Anmeldelser
  • KOMMENTAR
  • Konkurranser
  • Om oss
  • Kontakt
VIDEOMAGASINET
  • Nyheter
  • Anmeldelser
    • Anmeldelse: Hot Fuzz (4K UHD Blu-ray)
    • Anmeldelse: Superman and Lois: sesong 2
    • Anmeldelse: Obi-Wan Kenobi: sesong 1
    • Anmeldelse: Spider-Man: No Way Home (4K UHD)
    • Anmeldelse: Ms. Marvel (episode 1-2)
  • KOMMENTAR
    • De små ting teller
    • Det synger på siste verset for fysisk videosalg
    • Du er ikke lat eller dum om du ser på Netflix
    • Derfor har jeg tro på UHD-formatet
    • Øyenvitne til bransjeforandringer
  • Konkurranser
    • Konkurranse: Miss Peregrines Home For Peculiar Children
    • En absolutt fabelaktig konkurranse!
    • Vi introduserer et nytt menypunkt: KONKURRANSER
  • Om oss
  • Kontakt
  • RSS

FILM

Coen-brødrene endelig tilbake!

Hail, Caesar!: George Clooney som Baird Whitlock, en «Kirk Douglas»-lignende filmstjerne. Foto: Universal Pictures. Saken er hentet fra KINOMAGASINET 1•2016. Les magasinet nedenfor!
Coen-brødrene endelig tilbake!
Stina Ueland
7. mars 2016

HAIl, CAESAR!
Regi: 
Joel og Ethan Coen
Kinopremiere: 04.03.2016
Distributør: UIP

De bringer med seg 50-tallets Hollywood-glamour, musikalske innslag og en god dose karakteristisk Coen-humor.

Hvert år som går forbi uten en film fra Coen-brødrene er et trist år for filmelskere, og for film generelt. Men nå er de endelig tilbake, denne gangen med komedien Hail, Caesar!

Coen-brødrenes nye film er satt til 1950-tallets Hollywood, og handler om en studioansatt som strever med å holde filmstjernene på matten. Eddie Mannix, spilt av Josh Brolin, er en Hollywood «fikser», som hjelper til med produksjonen av den kommende filmen Hail Caesar!, med den kjente filmstjernen Baird Whitlock i hovedrollen. Whitlock, spilt av George Clooney, blir kidnappet av en gruppe som kaller seg selv The Future, og Mannix er en av personene som får ansvar for å skaffe løsepenger, og redde filmstjernen. Dette bringer naturligvis med seg et par utfordringer.

Filmen har en imponerende rollebesetning. Ralph Fiennes spiller rollen som regissør Laurence Lorenz. Tilda Swinton dukker opp i rollen som sladder-spaltisten Hedda Hopper. Channing Tatum spiller sin kanskje mest passende rolle til dags dato, som en dansende og syngende underholder kledd i matrosuniform. Scarlett Johansson gjør fullt utnytte av sin Brooklyn-aksent. Hun har rollen som en skuespiller med et kraftig preg av femme fatale.

I tillegg dukker skuespillere som Jonah Hill, Fisher Stevens, Christopher Lambert, Frances McDormand og Dolp Lundgren opp i forskjellige roller.

Komedien blir også kategorisert som et drama og en musikal. Den er skrevet, produsert og regissert av Joel og Ethan Coen, et av Hollywoods mektigste søskenpar.

Brødrene har regissert og skrevet filmmanus i over 20 år, og de har stått bak et stort antall kritikerroste og publikumselskede filmer, som No Country for Old Men, The Big Lebowski og Fargo. Deres filmer er ofte preget av en stor spredning innen sjanger, og de har dekket alt fra komedie, thriller, krim og western, til eventyr, drama, gangster og romantikk.

Hail, Caesar! er en karakteristisk, men annerledes Coen-komedie, med en periodesetting, en original og til tider absurd handling, og en rollebesetning bestående av mange skuespillere de har jobbet med tidligere. Blant annet Josh Brolin, Frances McDormand, og George Clooney har vært involvert i de tidligere filmprosjektene til Joel og Ethan Coen.

Den forrige filmen fra Coen-brødrene kom ut i 2013 – karakterstudiet Inside Llewyn Davis. Filmen fikk gode tilbakemeldinger, men ble ingen stor publikumssuksess. Hail, Caesar! derimot er en mer publikumsvennlig film, som kommer til å trekke mange til kinoene, selv de som ikke har stor kjennskap til Coen-brødrene fra før. Den interessante og originale handlingen, og de mange kjente skuespillernavnene vil nok bidra til å dra «mannen i gata» ut av sofaen, og inn i kinosalen.

Filmen har kinopremiere allerede 5. februar i USA, som kan gjøre det vanskelig for filmen å stikke seg ut når neste års Oscar-sesong nærmer seg.

Men det er fullt mulig at Hail, Caesar! kan ta en «The Grand Budapest Hotel», og underholde seg inn i hjertene til såpass mange kinogåere og filmkritikere at den fremdeles sitter friskt i minnet under neste års filmprisutdelinger.

Saken er hentet fra KINOMAGASINET 1•2016. Les magasinet nedenfor!

Filmplakat for Hail, Caesar!. Foto: Universal Pictures
Scarlett Johansson (t.v.) som DeeAnna Moran, en Esther Williams-lignende skuespiller som blir gravid mens filmen hun spiller i er under produksjon. Josh Brolin som Eddie Mannix, en «fikser» som forsøker å holde skuespillernes skandaler skjult for omverdenen.
Relaterte sakerKino
Kommentarer:
Klikk for å legge til en kommentar
FILM
7. mars 2016
Stina Ueland https://www.facebook.com/stina.ueland

Redaksjonsassistent i KINOMAGASINET med master i filmvitenskap fra NTNU.

Relaterte sakerKino
  • Sannsynlig Coen-suksess sikret av SME 27.05.2013

Siste saker fra FILM

Anmeldelse: The Wandering Earth (4K, Netflix)

Bjørn-Harald L. Sønsthagen11. mai 2019
Les mer

Nye film- og serietips: uke 18

Ann Mari Nettum11. mai 2017
Les mer

Nye film- og serietips: uke 9

Stina Ueland5. mars 2017
Les mer

Nye film- og serietips: uke 45

Stina Ueland11. november 2016
Les mer

Nye film- og serietips: uke 43 (Halloween-versjon)

Stina Ueland30. oktober 2016
Les mer

Nye film- og serietips: uke 40

Ann Mari Nettum7. oktober 2016
Les mer
VIDEOMAGASINET

VIDEOMAGASINET.no er et produkt fra JB Forlag, Halfdan Kjerulfsvei 6A, 1410 KOLBOTN.

Redaktør: John Berge • Tlf. 975 99 007

I redaksjonen: Bjørn Harald L. Sønsthagen, Fredrik Olsen Hagstrøm og Ivar Neset

Design: Per Mork • Tlf. 411 43 640

Alt innhold er copyrightbeskyttet og kan ikke gjengis uten tillatelse.

© 2013-20220 JB Forlag. VIDEOMAGASINET startet 6. januar 2013.

Siste nyheter

  • De største serienyhetene fra San Diego Comic Con 2022
    VOD (KLIKKEFILM)8. august 2022
  • Norsk eventyrfilm utgis i USA
    KJØPEFILM4. august 2022
  • Slik feires Bond i den hemmelige agentens hjemland
    FILMJUBILEUM2. august 2022
  • LEGO-kontoret
    LEKETØY2. august 2022

Stikkord sky

Blu-ray Forsiden DVD Kino VOD Teknologi Blu-ray 3D Video UHD 4K Trailer Anmeldelse fremhevet Netflix Disney Film star wars Filmtips Marvel action Musikk strømming Serietips skrekk thriller spenning TV-serie Serie dc superhelt

© 2013-2022 JB Forlag. Hurra, vi har drevet i over ni år nå! VIDEOMAGASINET startet 6. januar 2013.

Scroll for more
Tap
  • Populært

  • Siste

  • Kommentarer

  • Anmeldelse: Hot Fuzz (4K UHD Blu-ray)
    ANMELDELSE18. juli 2022
  • Glamour går aldri av moten
    VOD (KLIKKEFILM)15. juli 2022
  • Norsk eventyrfilm utgis i USA
    KJØPEFILM4. august 2022
  • Lover House of the Dragon i 4K og med Dolby Atmos. Se den første traileren
    TRAILER22. juli 2022
  • De største serienyhetene fra San Diego Comic Con 2022
    VOD (KLIKKEFILM)8. august 2022
  • Norsk eventyrfilm utgis i USA
    KJØPEFILM4. august 2022
  • Slik feires Bond i den hemmelige agentens hjemland
    FILMJUBILEUM2. august 2022
  • LEGO-kontoret
    LEKETØY2. august 2022
  • Porno interracial tube basketball | escorte massage escorte stavanger – Room Details & Prices for Holiday Rental in Málaga, Spain | GuestInn Marbella Spain says:

    […] Omtrent daglig mottar Lilli Ann pakker med «kuvøsegensere», sokker,…

  • Make Money says:

    See how you can earn $27 in 7 minutes! Read…

  • Generate Income says:

    Here’s How TOP 1% Of Marketers Make Profits Hey, Did…

  • norske tv serier på dvd – My Blog says:

    […] 10.000 av ny norsk TV–serie – VIDEOMAGASINET […]

Sidebanner 2

Kommende arrangementer

Det er ingen kommende events på dette tidspunktet.

Facebook

Sidebanner 3

Sidebanner 4

Sidebanner 5

Spioner i tykt og tynt
Indiana Jones 5 i 2019