
«Hobbiten: En uventet reise» er aprils store videogramlansering. SF Norge sender ut ca. 120.000 eksemplarer til dag én.
Salgssjef Nyrelease hos SF Norge, Nicolai Hellstrøm, har hektiske dager. Nå står både salgsmøte, lansering av Hobbiten: En uventet reise (The Hobbit: An Unexpected Journey) og Videofestivalen 2013 for tur.
– Vi sender ut ca. 120.000 Hobbiten: En uventet reise på dag 1. Jeg regner med at dette vil øke over helgen allerede, sier Hellstrøm.
BD-andelen er ca. 35 %, mens Blu-ray 3D-andelen er i overkant av 6 %.
– Vi har også fått en god del distribusjon på Lord of the Rings-filmene som en naturlig følge av denne utgivelsen hvor samleboksene er det som driver det meste av salget.
– Forventer du prisdumping?
– På en så stor lansering som Hobbiten: En uventet reise forventes det selvsagt prispress. Vi får se til uken hva som blir fasiten på dette. Har fått tips om to-tre sniksalg hvor jeg har kontaktet butikkene og varer er trukket tilbake.
Hellstrøm sier han gleder seg veldig til at forbrukeren skal få tilgang til denne fantastiske filmen.
– Håper og tror også at fansen setter pris på spesialutgavene vi slipper, sier han.
The Hobbit: An Unexpected Journey lanseres nemlig i hele fem ulike fysiske videogramutgaver, herav tre av dem med begrenset antall:
4-disc Blu-ray BD3D-versjon, en 2-disc Blu-ray versjon og en 2-disc DVD versjon. I tillegg kommer Blu-ray versjonen ut i to ulike spesialforpakninger – en 2-disc steelbook og en 2-disc med 3D cover.
Utgivelsesdatoen er mandag 8. april.
Vi prissjekker tittelen senere denne uken.
Les mer om Blu-ray 3D-utgivelsen her.

RSS