
X-Men: Days of Future Past ble kinolansert i Norge 23. mai 2014. Den ble sett av i overkant av 141.000 personer på kinoer i Norge.
Den Bryan Singer-regisserte filmen ble først lansert på hjemmevideo i Norden 15. oktober 2014.
På verdensbasis har filmen tjent inn nærmere 740 millioner dollar, som gjør den til den mest inntektsbringende av alle X-Men-filmene.
Endelig er både lanseringsdato og detaljer om innholdet på X-Men: Days of Future Past: The Rogue Cut klart.
Fox-Paramount Home Entertainment melder overfor VIDEOMAGASINET at de utgir tittelen i Norden på Blu-ray Disc den 13. juli 2015.
Dette blir en 2-disc utgave som inneholder den ordinære kinoversjonen fra 2014, samt The Rogue Cut, som er hele 17 minutter lengre.
The Rogue Cut tar for seg en bihistorie om Rogue-karakteren, spilt av Anna Paquin. Manusforfatter Simon Kinberg har fortalt Variety at det var en stor og viktig del av filmen, og at alle scenene ble filmet, men alt ble kuttet ut (unntatt en liten gjesteopptreden).
Snodig nok var deler av scenene en del av filmens opprinnelige markedsføring, i den opprinnelige traileren. De nye scenene er innredigert i den nye versjonen av filmen, sammen med scener som involverer andre karakterer, inkludert et siste oppdrag for Professor X og Magneto.
Kinberg har sagt at han ønsket å gi dem et siste oppdrag før det nærmet seg slutten. Og oppdraget er Rouge. Hennes superkrefter svinner hen. Rouge er «McGuffin»-en i det siste oppdraget.
Nytt ekstramateriale er også en ny «definitiv dokumentar» og hele rundebordspresentasjonen under Comic-Con 2013.
Det er også en «sniktitt» på den nye Fantastic Four-filmen og kommentarspor fra regissøren på begge versjonene!
Alt ekstramateriale fra den opprinnelige BD-utgaven av X-Men: Days of Future Past er også i det kommende 2-disc-settet, og inkluderer slettede scener med kommentarspor av regissør Bryan Singer, en samling av tabber, og fem minidokumentarer – Kitchen Sequence, Classification: M, X-Men: Reunited, Double Take: Xavier & Magneto og Sentinels: For A Secure Future, Trask Industries image gallery, Second Screen app og filmens trailer.
De to versjonene av filmen kommer i 2D, og ikke 3D, understrekes det.
Les også VIDEOMAGASINETs grundige anmeldelse av første BD-utgave av filmen her og øvrige saker ved å følge lenkene under!
RSS