• Nyheter
  • Anmeldelser
  • KOMMENTAR
  • Konkurranser
  • Om oss
  • Kontakt
VIDEOMAGASINET
  • Nyheter
  • Anmeldelser
    • Anmeldelse: Star Wars: The Bad Batch: sesong 2 – episode 1-6
    • Anmeldelse: Star Wars: Andor: sesong 1
    • Anmeldelse: Star Wars: Tales of the Jedi
    • Anmeldelse: Star Wars: Andor: episode 1-4
    • Anmeldelse: Cobra Kai Sesong 5
  • KOMMENTAR
    • HBO MAX sin House of the Dragon: Meget imponerende audiovisuell kvalitet
    • De små ting teller
    • Det synger på siste verset for fysisk videosalg
    • Du er ikke lat eller dum om du ser på Netflix
    • Derfor har jeg tro på UHD-formatet
  • Konkurranser
    • Konkurranse: Miss Peregrines Home For Peculiar Children
    • En absolutt fabelaktig konkurranse!
    • Vi introduserer et nytt menypunkt: KONKURRANSER
  • Om oss
  • Kontakt
  • RSS

KINOBRANSJEN

«Fast & Furious»-kinomaraton i Fredrikstad

Paul Walker og Vin Diesel i rollene som Brian O'Conner og Dominic Toretto, i en scene fra «Fast & Furious» (2009). Innfelt: Tilbudet om kinomaraton fra Fredrikstad kino. Foto: Universal Pictures.
«Fast & Furious»-kinomaraton i Fredrikstad
John Berge
26. mars 2013

Ettersom ingen av påskepremierene egnet seg for kinomaraton, fant Fredrikstad kino ut at de heller ville lade opp til «Fast & Furious 6».

Den sjette filmen i serien lanseres 24. mai i Norge. Kinosjefen i Fredrikstad roser United International Pictures (UIP) for samarbeidet om kinomaratonen.

For allerede nå i påsken kan de fem første filmen sees – på rad. Det hele starter tirsdag 26. mars kl. 23.00 og holder på til alle fem filmer er vist, dvs. ca ti timer. Prisen er kun 200 kroner – for de som orker å se så mye film, så lenge! Noen timer før filmstarten var over halvparten av de 120 billettene til sal 4 solgt.

– Vi kjørte American Pie-natt i påsken i fjor, og hadde to fulle saler (160 mennesker), så vi fant ut at vi ville prøve i år også, forteller kinosjef Jørgen Søderberg Jansen hos Fredrikstad kino til KINOMAGASINET.

– Har dere ofte hatt nattmaraton med filmer?

– Vi kjører 26 timers maraton på Den Store Kinodagen hvert år, men det er ikke så ofte vi kjører en hel natt med samme filmserie. Ofte er ikke alle filmene i en serie tilgjengelige lenger.

– Hva er det med Fast & Furious-filmene som gjør de spesielt populære i Fredrikstad? spør vi, med en lettere antydning til Østfolds renommé rundt temaet råning og gatebiler.

– De er vel populære over alt? svarer kinosjefen uten å mukke.

– Det lover i hvert fall bra for neste film at publikum ikke ser ut til å bli lei av de gamle. Vi foreslo på Facebook at vi kunne droppe Tokyo Drift, men svaret var klart: Alle filmene måtte være med!

– Er det enkelt å kjøre slike stunts nå som filmdistribusjonen er heldigitalisert?

– Ikke nødvendigvis. Man er avhengig av at byrået kan skaffe filmene og fortsatt har rettighetene. Noen byråer har bare rettigheter i en begrenset periode, mens noen både eier og distribuerer. UIP, som har både American Pie og Fast & Furious, er flinke til å stille opp på slike stunts. De relanserte også E.T. og Love Actually i fjor, og har skjønt at man kan ha det litt gøy med gamle filmer.

– Hvordan er påskeutfarten på kino så langt i Fredrikstad?

– Den er litt under forventning. At det endelig ble et snev av vår ute skremmer nok noen fra å gå inn i mørket. Men det er uansett selve påskehelgen som pleier å være best. Det er da de fleste har fri og det ikke er så mye annet å finne på. Når alt annet er stengt, er kinoene fortsatt åpne.

– Hva fungerte av helgefilmene?

– Litt som fryktet. Det er dessverre slik at man ofte slipper en del smalere film til påsk. De har aldri spesielt gode åpningshelger, særlig ikke når det blir mange av dem på en gang. Croods åpnet greit, og kan bli bra når flere får ferie og praten går om at dette er en morsom film.

– Hva forventer du av The Host og G.I. Joe: Retaliation?

– Vi krysser fingrene for at en del av Twilight-fansen er klare for The Host, siden det er samme forfatter, og at guttene som droppet Twilight etter hvert som det ble for klissete, gir denne en sjanse. G.I. Joe er vel ikke noe sterkt «varemerke» her hjemme, men forhåpentligvis er det en del som har lyst på action, gadgets og eksplosjoner, og da er G.I. Joe filmen for dem. Og så har selvfølgelig Dwayne Johnson og Bruce Willis sine fans.

– Hvilke kvalitetsfilmer viser du som fortjener mer besøk?

– Alle! Eventyrland, Kapringen og Stories We Tell har fått strålende anmeldelser, så flere bør oppdage dem.

Kinosjef Jørgen Søderberg Jansen hos Fredrikstad kino. Foto: John Berge, VIDEOMAGASINET. ©
Relaterte sakerKino
Kommentarer:
Klikk for å legge til en kommentar
KINOBRANSJEN
26. mars 2013
John Berge https://facebook.com/john.berge

Redaktør og daglig leder i JB Forlag.

Relaterte sakerKino

Siste saker fra KINOBRANSJEN

Enorme omsetningstall for digitallanserte Mulan

John Berge17. september 2020
Les mer

Disney sender Mulan direkte til Disney+

John Berge5. august 2020
Les mer

Du kan hjelpe kinobransjen med noe viktig

John Berge23. april 2020
Les mer

Nye kinofilmer fra Universal lanseres direkte på VOD

John Berge16. mars 2020
Les mer

Slik reagerer den norske James Bond-fansen på No Time to Die-utsettelsen

John Berge5. mars 2020
Les mer

Ny Bond-film utsettes til november 2020

John Berge4. mars 2020
Les mer
VIDEOMAGASINET

VIDEOMAGASINET.no er et produkt fra JB Forlag, Halfdan Kjerulfs vei 6A, 1410 KOLBOTN.

Redaktør: John Berge • Tlf. 975 99 007

Design: Per Mork • Tlf. 411 43 640

Alt innhold er copyrightbeskyttet og kan ikke gjengis uten tillatelse.

© 2013-2022 JB Forlag. VIDEOMAGASINET startet 6. januar 2013.

Siste nyheter

  • Trailer: Mayor of Kingstown – sesong 2
    TRAILER22. januar 2023
  • Trailer: Star Wars: The Mandalorian – sesong 3
    TRAILER22. januar 2023
  • Anmeldelse: Star Wars: The Bad Batch: sesong 2 – episode 1-6
    ANMELDELSE8. januar 2023
  • Gratulerer med dagen, til oss selv!
    VIDEOBRANSJEN7. januar 2023

Stikkord sky

Blu-ray Forsiden DVD Kino VOD Teknologi Blu-ray 3D Video UHD 4K Trailer Anmeldelse Disney Netflix star wars fremhevet Film Filmtips Marvel action Musikk strømming Serietips skrekk spenning thriller Hjemmekino TV-serie The Bad Batch superhelt

© 2013-2023 JB Forlag. Hurra, vi har drevet i ti år nå! VIDEOMAGASINET startet 6. januar 2013.

Scroll for more
Tap
  • Populært

  • Siste

  • Kommentarer

  • Trailer: Star Wars: The Mandalorian – sesong 3
    TRAILER22. januar 2023
  • Trailer: Mayor of Kingstown – sesong 2
    TRAILER22. januar 2023
  • Trailer: Mayor of Kingstown – sesong 2
    TRAILER22. januar 2023
  • Trailer: Star Wars: The Mandalorian – sesong 3
    TRAILER22. januar 2023
  • Anmeldelse: Star Wars: The Bad Batch: sesong 2 – episode 1-6
    ANMELDELSE8. januar 2023
  • Gratulerer med dagen, til oss selv!
    VIDEOBRANSJEN7. januar 2023
  • norske tv serier på dvd – My Blog says:

    […] 10.000 av ny norsk TV–serie – VIDEOMAGASINET […]

  • Blogg 3 – Publisering av åndsverk i digitale medier. – Eivind Lohndal says:

    […] Foto: videomagasinet.no […]

  • John Berge says:

    Man bestemmer jo selv om man vil skru på varmen,…

  • Jens Bonde says:

    Skal man sitte å svette i ræva på kino da?…

Sidebanner 2

Facebook

Sidebanner 3

Sidebanner 4

Sidebanner 5

Oslo Kino finjusterer kinopåsken
TV 2 med fokus på SF