
Medlemmene i Norsk videogramforening var denne uken samlet for årets generalforsamling. Styret ble utvidet med en person.
Sveinung Vikeså fra SF Norge trer inn i styret, som ellers består av de samme som sist år: Espen Solberg (Disney) styreleder og styremedlemmene Håvard Erga (Warner) og Jon Einar Sivertsen (Paramount).
– Det er riktig at Sveinung Vikeså er medlem i styret, ettersom SF er landets største distributør, sier daglig leder Willy Johansen i NVF til VIDEOMAGASINET.
Etter generalforsamlingen ble det avholdt et medlemsmøte. Alle medlemmene var tilstede, med unntak av Universal, hvor Frode Vangen var forhindret grunnet et informasjonsmøte i Stockholm i anledning oppstarten av Universal Sony Pictures Home Entertainment Nordic AB 1. august 2013.
Willy Johansen forteller at medlemmene på møtet diskuterte problemene rundt piratkopiering og fildeling. Johansen vil selv jobbe videre med opprettelsen av Rettighetsalliansen.
Flere andre aktuelle bransjesaker ble også diskutert, blant annet forholdet til Film & Kino.
– Det er klart at siden vi ikke får støtten fra Film & Kino som vi ba om på landsmøtet, vurderer vi nå hvordan vi gjør det med aktiviteter fremover. Vi skal ha et møte i Videobransjens felleskontor (VFK) om ikke altfor lenge, opplyser Johansen, som også er daglig leder i VFK.
RSS