
Prisøkning fremheves som årsak av Netflix-sjef Reed Hastings.
Reed Hastings skriver i et brev til aksjonærene at «folk liker ikke prisøkninger».
Netflix avslørte sommeren 2016 at de har fått mange nye kunder, men ikke like mange som de forventet. Det var håp om 2,5 millioner, men fasiten ble 1,7 millioner nye i andre kvartal 2016. Netflix har nå over 83,1 millioner medlemmer verden over.
I Norge koster et medlemskap for nye kunder 79 kroner i måneden, akkurat som da Netflix ble lansert i oktober 2012 i Norge. Men dette er kun for «en skjerm». For to år er det 99 kroner og for fire er det 129 kroner.
Uansett, etter knappe fire år kan disse beløpene neppe sies å være noe som griper dypt inn i nordmenns lommebøker.
«Vi vokser, men ikke så raskt som vi ville ønske, eller har vokst før. Å endre et stort marked kan være humpete, men muligheten foran oss er like stor som før og vi fortsetter med å forbedre alle aspekter av vår business», skrev Hastings videre til aksjonærene.
RSS