I fjor kom et imponerende seks-disk-sett på DVD fra R.E.M. Nå er en av filmene i dette settet her for første gang på Blu-ray.
Det dreier seg om R.E.M. by MTV, som ble lansert 02.06.2015., på Blu-ray.
Dokumentaren er regissert av Alexander Young og tar for seg hele gruppens historie og den samtidige fremveksten av MTV, via en rekke arkivintervjuer, opptredner og selvsagt musikkvideoer.
REMTV het seks-disk DVD-en som ble utgitt i november 2014 og hvor R.E.M. by MTV var en del. Denne nye BD-utgaven er dermed første gang at dokumentaren er separat tilgjengelig og for første gang i enda bedre kvalitet lyd- og bildemessig.
R.E.M. by MTV tar for seg perioden fra 1981 til 2011, da gruppen ga seg.
R.E.M.-manager Bertis Downs sier i en uttalelse at han synes dokumentaren fanger godt opp de ulike hendelsene i gruppens historie.
Bonus er fem slettede scener og trailere, pluss fire bonus konsertopptredner hentet fra REMTV boks-settet:
“Find The River” – Live In Cologne, May 12, 2001
“Imitation Of Life” – Rock AM Ring, June 3, 2005
“Bad Day” – Live At Rolling Stone, Milan, March 18, 2008
“Man-Sized Wreath” – Live At Oxygen Festival, July 12, 2008
“(Don’t Go Back To) Rockville” – Live In Athens, Greece, October 5, 2008
RSS