• Nyheter
  • Anmeldelser
  • KOMMENTAR
  • Konkurranser
  • Om oss
  • Kontakt
VIDEOMAGASINET
  • Nyheter
  • Anmeldelser
    • Anmeldelse: Star Wars: The Bad Batch: sesong 2 – episode 1-6
    • Anmeldelse: Star Wars: Andor: sesong 1
    • Anmeldelse: Star Wars: Tales of the Jedi
    • Anmeldelse: Star Wars: Andor: episode 1-4
    • Anmeldelse: Cobra Kai Sesong 5
  • KOMMENTAR
    • HBO MAX sin House of the Dragon: Meget imponerende audiovisuell kvalitet
    • De små ting teller
    • Det synger på siste verset for fysisk videosalg
    • Du er ikke lat eller dum om du ser på Netflix
    • Derfor har jeg tro på UHD-formatet
  • Konkurranser
    • Konkurranse: Miss Peregrines Home For Peculiar Children
    • En absolutt fabelaktig konkurranse!
    • Vi introduserer et nytt menypunkt: KONKURRANSER
  • Om oss
  • Kontakt
  • RSS

BLU-RAY DISC,FILM

Nye film- og serietips: uke 34

DRAMA OG SPENNING: Både mellommenneskelig dramatikk og adrenalinfylt spenning står på menyen i denne ukens nye anbefalinger.
Nye film- og serietips: uke 34
Ann Mari Nettum
26. august 2016

NYE FILM- OG SERIETIPS:
En ukentlig spalte hvor én av VIDEOMAGASINETs redaksjonsmedlemmer kommer med eksklusive anbefalinger av filmer eller serier som er tilgjengelig på TV, VOD, Blu-ray eller DVD.

Både stemningsfull mimring på Cuba, desperat flukt og Skandinavisk krim presenteres i våre nye film- og serietips.

Himmelen over Havanna:
Himmelen over Havanna skildrer på lekkert vis livet på Cuba. Dette skjer via fem gamle venner som møtes igjen til en slags gjenforening. Dette skjer på en takterrasse, og det er nettopp på denne takterrassen og nede i kjøkkenet til leiligheten med denne terrassen at hele filmen er spilt inn. Tross kun to lokasjoner er denne filmen virkelig en engasjerende film som ikke gir slipp før etter rulleteksten er ferdig.

Vennene som gjenforenes er rundt 50 år da de møtes igjen på takterrassen. De mimrer tilbake til en festlig ungdomstid, men også andre hendelser fra fortiden rulles opp igjen, og de krever forklaring og svar fra hverandre. Dette blir altså et møte, på godt og vondt, med Cubas politiske situasjon som et stadig bakteppe.

Filmen er levende fortalt, og det er nesten så man føler at man selv er med på takterrassen og drikker rom og røyker sigarer. Også musikken er med på å sette denne stemningen, og man kan ikke annet enn å drømme seg bort da det danses til The Mamas And The Papas sjarmerende California Dreamin’.

Himmelen over Havanna forteller en viktig historie om livet, hvordan ting var, hvordan ting ble og forsøker å finne svarene på hvorfor det ble nettopp sånn. Dette er en nydelig og stemningsfull film som virkelig er verdt å få med seg.

Himmelen over Havanna er tilgjengelig på DVD.

No Escape:
Jack (Owen Wilson), kona Annie (Lake Bell) og deres to døtre flytter fra USA til et uidentifisert asiatisk land fordi Jack skal arbeide der. I begynnelsen ser det ut til at dette skal bli en fin tid for familien, men alt tar en helomvending da opprørere inntar byen. Ekstra vanskelig blir det da Jacks jobb setter han i en utsatt posisjon, og det viser seg at han er et etterlengtet mål for opprørerne. Slik forvandles Annie, Jack og døtrenes rolige familieliv til et krigslignende mareritt uten rømningsmuligheter.

Filmen klarer å snu idyll til desperasjon på snedig vis, og som seer kan jeg ikke annet enn å føle på stigende puls og håp om at familien skal klare å komme seg vekk.

Spenningen holder seg oppe gjennom hele filmen, og vet aldri hva som vil skje og hvilke utfordringer som venter bak neste sving.

No Escape er tilgjengelig på Blu-ray og DVD.


Flaskepost fra P:
Dette er den tredje filmen i serien basert på danske Jussi Adler-Olsens kriminalromaner om politietterforskeren Carl Mørck. Denne gangen er det en gammel flaskepost som opptar Mørck. Brevet i flaskeposten leder etter hvert mot en gammel bortføring av to gutter, og da barn fremdeles blir bortført på måter som kan kobles opp mot den gamle saken, utvikler ting seg.

Flaskepost fra P består av heseblesende actionsekvenser og godt foto- og klippearbeid. Regissør Hans Petter Moland har klart å fortelle denne historien på et fengslende vis, og flere av skuespillerne overbeviser også.

Hvis du begynner å få abstinenser etter gode krimserier som Broen, er dette et svært godt alternativ mens du venter på en ny sesong, for dette er Skandinavisk krim av svært høy kvalitet.

Flaskepost fra P er tilgjengelig på Blu-ray, DVD og som kjøpefilm hos Viaplay.

Relaterte sakerBlu-rayDVDVOD
Kommentarer:
Klikk for å legge til en kommentar
BLU-RAY DISC,FILM
26. august 2016
Ann Mari Nettum https://www.facebook.com/amnettum

Redaksjonsassistent, journalist og anmelder for KINOMAGASINET og VIDEOMAGASINET

Relaterte sakerBlu-rayDVDVOD
  • Danmarksrekord for Hans Petter Moland 09.03.2016

Siste saker fra BLU-RAY DISC,FILM

Nye film- og serietips: uke 26

Ann Mari Nettum4. juli 2017
Les mer

Nye film- og serietips: uke 6

Ann Mari Nettum12. februar 2017
Les mer

Nye film- og serietips: uke 48

Ann Mari Nettum3. desember 2016
Les mer

Nye film- og serietips: uke 40

Ann Mari Nettum7. oktober 2016
Les mer

Nye film- og serietips: uke 32

Ann Mari Nettum12. august 2016
Les mer

Lær mer om «Monsteruniversitetet»

admin9. september 2013
Les mer
VIDEOMAGASINET

VIDEOMAGASINET.no er et produkt fra JB Forlag, Halfdan Kjerulfs vei 6A, 1410 KOLBOTN.

Redaktør: John Berge • Tlf. 975 99 007

Design: Per Mork • Tlf. 411 43 640

Alt innhold er copyrightbeskyttet og kan ikke gjengis uten tillatelse.

© 2013-2022 JB Forlag. VIDEOMAGASINET startet 6. januar 2013.

Siste nyheter

  • Trailer: Mayor of Kingstown – sesong 2
    TRAILER22. januar 2023
  • Trailer: Star Wars: The Mandalorian – sesong 3
    TRAILER22. januar 2023
  • Anmeldelse: Star Wars: The Bad Batch: sesong 2 – episode 1-6
    ANMELDELSE8. januar 2023
  • Gratulerer med dagen, til oss selv!
    VIDEOBRANSJEN7. januar 2023

Stikkord sky

Blu-ray Forsiden DVD Kino VOD Teknologi Blu-ray 3D Video UHD 4K Trailer Anmeldelse Disney Netflix star wars fremhevet Film Filmtips Marvel action Musikk strømming Serietips skrekk spenning thriller Hjemmekino TV-serie The Bad Batch superhelt

© 2013-2023 JB Forlag. Hurra, vi har drevet i ti år nå! VIDEOMAGASINET startet 6. januar 2013.

Scroll for more
Tap
  • Populært

  • Siste

  • Kommentarer

  • Anmeldelse: Star Wars: The Bad Batch: sesong 2 – episode 1-6
    ANMELDELSE8. januar 2023
  • Storslagen gjenforening av Mirren og Ford
    VOD (KLIKKEFILM)7. januar 2023
  • Gratulerer med dagen, til oss selv!
    VIDEOBRANSJEN7. januar 2023
  • Trailer: Star Wars: The Mandalorian – sesong 3
    TRAILER22. januar 2023
  • Trailer: Mayor of Kingstown – sesong 2
    TRAILER22. januar 2023
  • Trailer: Star Wars: The Mandalorian – sesong 3
    TRAILER22. januar 2023
  • Anmeldelse: Star Wars: The Bad Batch: sesong 2 – episode 1-6
    ANMELDELSE8. januar 2023
  • Gratulerer med dagen, til oss selv!
    VIDEOBRANSJEN7. januar 2023
  • norske tv serier på dvd – My Blog says:

    […] 10.000 av ny norsk TV–serie – VIDEOMAGASINET […]

  • Blogg 3 – Publisering av åndsverk i digitale medier. – Eivind Lohndal says:

    […] Foto: videomagasinet.no […]

  • John Berge says:

    Man bestemmer jo selv om man vil skru på varmen,…

  • Jens Bonde says:

    Skal man sitte å svette i ræva på kino da?…

Sidebanner 2

Facebook

Sidebanner 3

Sidebanner 4

Sidebanner 5

Nye film- og serietips: uke 32
Nye film- og serietips: uke 40