• Nyheter
  • Anmeldelser
  • KOMMENTAR
  • Konkurranser
  • SPONSEDE FILMOMTALER
  • Om oss
  • Kontakt
VIDEOMAGASINET
  • Nyheter
  • Anmeldelser
    • Anmeldelse: Superman & Lois – episode 1-5
    • Anmeldelse: Den største forbrytelsen (VOD)
    • Anmeldelse: The Little Things (VOD)
    • Anmeldelse: Zack Snyder’s Justice League
    • Anmeldelse: The Falcon and the Winter Soldier: episode 1
  • KOMMENTAR
    • De små ting teller
    • Det synger på siste verset for fysisk videosalg
    • Du er ikke lat eller dum om du ser på Netflix
    • Derfor har jeg tro på UHD-formatet
    • Øyenvitne til bransjeforandringer
  • Konkurranser
    • Konkurranse: Miss Peregrines Home For Peculiar Children
    • En absolutt fabelaktig konkurranse!
    • Vi introduserer et nytt menypunkt: KONKURRANSER
  • SPONSEDE FILMOMTALER
    • Filmomtale: Black Butterfly
    • Filmomtale: Gjengangere
  • Om oss
  • Kontakt
  • RSS

VIDEOBRANSJEN

Paramount og Fox starter fellesnordisk selskap

Grafikk: Per Mork, VIDEOMAGASINET ©
Paramount og Fox starter fellesnordisk selskap
John Berge
John Berge
14. mai 2013

Fra 1. juli 2013 vil Paramount og Fox drive sammen i Norden under navnet Fox-Paramount Home Entertainment AB.

– Dette er spennende for den norske organisasjonen og fremtiden for produktmiksen, sier daglig leder i Paramount Home Entertainment Norge, Jon Einar Sivertsen i en kommentar til VIDEOMAGASINET.

– DreamWorks er da også tilbake hos oss, siden de har avtale med Fox, sier en meget glad og fornøyd Sivertsen.

Han gleder seg til å videogramlansere ikke bare Paramounts egne nye kinofilmer, som Star Trek Into Darkness og G.I. Joe: Retaliation, men også sterke Fox-filmer som Turbo, Epic og The Croods.

– Fox kommer med mange store filmer fremover, sier Sivertsen.

Selskapet får da også katalogtitler som Alien, Die Hard med flere i produktmiksen.

SF Norge AS har hatt Fox-titlene i en årrekke og vil dermed tape både markedsandeler og inntekter fra de mange lønnsomme Fox-filmene.

Paramount Home Media Distribution International og Twentieth Century Fox Home Entertainment International har sammen etablert et selskap som fra starten av juli skal stå for begge studioenes distribusjon av hjemmeunderholdning i Norden, skriver selskapene i pressemeldingen.

Wendy Ferren, executive vice president and general manager i Paramount Home Media Distribution International og Keith Feldman, president i Twentieth Century Fox Home Entertainment International, presenterte i dag nyheten.

Den daglige driften av begge hjemmeunderholdningsbedriftene i Norden vil bli slått sammen i det nye selskapet som får Peter Paumgardhen som administrerende direktør. Paumgardhen er i dag administrerende direktør for Fox’ kontor i Norden. Det nye selskapet, som skal ha sin base i Stockholm, får navnet Fox-Paramount Home Entertainment AB. Selskapet skal ha salgskontorer i Danmark, Norge og Finland.

Avtalen, som gjelder fra 1. juli 2013, innebærer at Fox-Paramount Home Entertainment AB skal lede produksjon, distribusjon, markedsføring og salg for begge selskapenes utgivelser på Blu-ray og DVD, samt salgssupport for digitale produkter i hele Norden.

– Det er med glede vi inngår samarbeid med Fox om hjemmeunderholdning i det viktige nordiske markedet. Kombinasjonen av utmerkede produkter og dyktige ansatte fra begge selskapene gjør det mulig å skape den beste organisasjonen for både kunder og forbrukere, sier Ferren. Vi er overbeviste om at samarbeidet vil styrke utsiktene til fremtidig vekst, samtidig som vi tilbyr kundene et vidt spekter av førsteklasses produkter.

– Peters omfattende ledererfaring i Norden vil sørge for en sømløs overgang, samtidig som han vil bidra med enorm verdi i det nyetablerte selskapet, sier Feldman. Når vi slår sammen styrken i Fox’ og Paramounts distribusjonsteam havner vi i en perfekt posisjon til å forme og påvirke et komplekst marked.

Det vil ikke bli noen endringer i studioenes nåværende sceniske produksjon, digitale produkter eller TV-distribusjon i regionen.

Peter Paumgardhen. Foto: John Berge, VIDEOMAGASINET © Peter Paumgardhen blir nordisk sjef for Fox-Paramount Home Entertainment AB. Foto: John Berge, VIDEOMAGASINET ©
Jon Einar Sivertsen er daglig leder i Fox-Paramount Home Entertainment. Foto: John Berge, VIDEOMAGASINET ©
Relaterte sakerBlu-rayDVDVOD
Kommentarer:
Klikk for å legge til en kommentar
VIDEOBRANSJEN
14. mai 2013
John Berge
John Berge @https://twitter.com/johnberge https://facebook.com/john.berge

Redaktør og daglig leder i JB Forlag.

Relaterte sakerBlu-rayDVDVOD

Siste saker fra VIDEOBRANSJEN

Hemmakväll sluttet med leiefilm. Men kjøpefilmene får forbli, inntil videre.

John Berge6. januar 2021
Les mer

SF overtar også Universals fysiske videofilmdistribusjon

John Berge16. november 2020
Les mer

SF overtar Sonys videodistribusjon

John Berge5. november 2020
Les mer

Nå er det bare én Platekompaniet-butikk igjen i Norge

John Berge4. juli 2020
Les mer

SF overtar salget av Warners videofilmer

John Berge9. mai 2020
Les mer

Platekompaniet gir seg i Trondheim. Kun to butikker igjen i hele Norge.

John Berge28. mars 2020
Les mer
VIDEOMAGASINET

VIDEOMAGASINET.no er et produkt fra JB Forlag, Halfdan Kjerulfsvei 6A, 1410 KOLBOTN.

Redaktør: John Berge • Tlf. 975 99 007

I redaksjonen: Jøran Mjelde.

Design: Per Mork • Tlf. 411 43 640

VIDEOMAGASINET.no følger Vær Varsom-plakatens regler for god presseskikk. Alt innhold er copyrightbeskyttet og kan ikke gjengis uten tillatelse.

© 2013-2020 JB Forlag. VIDEOMAGASINET startet 6. januar 2013 og er en videreføring av RELEASE.no, som John Berge drev fra 26.10.2002 til 31.12.2012.

Siste nyheter

  • To erkekonkurrenter slo seg sammen. Nå er Allente her.
    VOD (KLIKKEFILM)13. april 2021
  • Ny trailer: Without Remorse
    TRAILER11. april 2021
  • Anmeldelse: Superman & Lois – episode 1-5
    ANMELDELSE9. april 2021
  • Sony + Netflix = Sant
    VOD (KLIKKEFILM)9. april 2021

Stikkord sky

Blu-ray Forsiden DVD Kino VOD Teknologi Blu-ray 3D Video fremhevet UHD Anmeldelse Netflix Film Trailer Disney Filmtips 4K action Marvel star wars Musikk strømming Serietips skrekk thriller spenning Serie dc superhelt eventyr

© 2013-2020 JB Forlag. Hurra, vi har drevet i over sju år nå! VIDEOMAGASINET startet 6. januar 2013.

Scroll for more
Tap
  • Populært

  • Siste

  • Kommentarer

  • Anmeldelse: The Falcon and the Winter Soldier: episode 1
    ANMELDELSE19. mars 2021
  • De små ting teller
    KOMMENTAR22. mars 2021
  • Anmeldelse: Zack Snyder’s Justice League
    ANMELDELSE24. mars 2021
  • Anmeldelse: The Little Things (VOD)
    ANMELDELSE27. mars 2021
  • To erkekonkurrenter slo seg sammen. Nå er Allente her.
    VOD (KLIKKEFILM)13. april 2021
  • Ny trailer: Without Remorse
    TRAILER11. april 2021
  • Anmeldelse: Superman & Lois – episode 1-5
    ANMELDELSE9. april 2021
  • Sony + Netflix = Sant
    VOD (KLIKKEFILM)9. april 2021
  • norske tv serier på dvd – My Blog says:

    […] 10.000 av ny norsk TV–serie – VIDEOMAGASINET […]

  • Blogg 3 – Publisering av åndsverk i digitale medier. – Eivind Lohndal says:

    […] Foto: videomagasinet.no […]

  • John Berge
    John Berge says:

    Man bestemmer jo selv om man vil skru på varmen,…

  • Avatar
    Jens Bonde says:

    Skal man sitte å svette i ræva på kino da?…

Sidebanner 2

Kommende arrangementer

Det er ingen kommende events på dette tidspunktet.

Facebook

Sidebanner 3

Sidebanner 4

Sidebanner 5

Filminfo stiller seg uforstående
Over 10 mill. kr. i støtte til NVHFs Forlag AS