• Nyheter
  • Anmeldelser
  • KOMMENTAR
  • Konkurranser
  • Om oss
  • Kontakt
VIDEOMAGASINET
  • Nyheter
  • Anmeldelser
    • Anmeldelse: Star Wars: The Bad Batch: sesong 2 – episode 1-6
    • Anmeldelse: Star Wars: Andor: sesong 1
    • Anmeldelse: Star Wars: Tales of the Jedi
    • Anmeldelse: Star Wars: Andor: episode 1-4
    • Anmeldelse: Cobra Kai Sesong 5
  • KOMMENTAR
    • HBO MAX sin House of the Dragon: Meget imponerende audiovisuell kvalitet
    • De små ting teller
    • Det synger på siste verset for fysisk videosalg
    • Du er ikke lat eller dum om du ser på Netflix
    • Derfor har jeg tro på UHD-formatet
  • Konkurranser
    • Konkurranse: Miss Peregrines Home For Peculiar Children
    • En absolutt fabelaktig konkurranse!
    • Vi introduserer et nytt menypunkt: KONKURRANSER
  • Om oss
  • Kontakt
  • RSS

KJØPEFILM

Q4-2016: Scanbox

Q4-2016: Scanbox
John Berge
11. oktober 2016

FILMLEX,

VIDEOMAGASINET og KINOMAGASINET har som eneste norske nettsted en komplett visning av FILMLEX, Europas største filmdatabase. Sjekk ut utgivelsene her. Du kan velge ulike formater og distributører og velge år, måned, uker, og du har fritekstsøk!

Thrillerne er i fokus for Scanbox med videohøsten 2016, anført av Remember, The Whole Truth og High-Rise.

Scanbox er fornøyd med fjerde kvartal.

– Vi har en sterkt line-up for Q4 med mange kvalitetsfilm i forskjellige sjangre, sier Jordan Savel.

Savel er nordisk home entertainment manager for Scanbox Entertainment A/S.

Selskapet la ned sitt norske kontor for et par år siden, men har holdt stødig fokus på det solide norske videomarkedet.

Av titlene som selskapet utgir høsten 2016 fremhever Savel flere:

Thrilleren Remember med Christopher Plummer, Martin Landau og Bruno Ganz. To Auschwitz-overlevende jakter på en tidligere nazist. Regissert av Atom Egoyan. «En mesterlig thriller», skrev The Telegraph. Ute på BD og DVD fra 10.10.

The Neon Demon – regissert av danske Nicolas Winding Refn – er en annen film i thrillersjangeren, ispedd skrekk. Denne var med i Cannes 2016-konkurransen og er kinolansert. Med Elle Faning og Keanu Reeves.

En ung aspirerende modell flytter til Los Angeles for å prøve lykken. Miljøet hun møter og blir en del av er besatt av ungdommelig skjønnhet og vitalitet og vil ty til desperate midler for å få det.

The Neon Demon falt i smak hos KINOMAGASINETs anmelder.

The Neon Demon falt i smak hos KINOMAGASINETs anmelder.

KINOMAGASINET ga filmen terningkast fem:

«The Neon Demon er en film både publikummere og kritikere verden over vil snakke om i lang tid. Jeg tror den vil bli hatet like som den vil bli elsket. Den vil nok sette skjønnhetskomplekset mer i perspektiv og hvor stor jaget egentlig er for den perfekte skjønnhet. Alt har sin pris.»

Ute på BD og DVD fra 10.10.

The Whole Truth er en thriller med Keanu Reeves og Renee Zellweger. Dette er et rettsalsdrama, hvor en advokat skal forsvare en tenåring som har drept sin velstående far. Ute på BD og DVD fra 31.10.

Desierto – Border Sniper 1 er klar på BD og DVD 14.11. Dette er en thriller av Jonás Cuarón, med Gael Garcia Bernal og Jeffrey Dean Morgan.

Den lille prinsen (The Little Prince) hadde norgespremiere 27.05.2016 og fikk en bred markedsføringskampanje.

Den lille prinsen (The Little Prince) hadde norgespremiere 27.05.2016 og fikk en bred markedsføringskampanje.

Den lille prinsen ble kinolansert 27. mai fra Selmer Media og er nå klar på videomarkedet, 10.10., på DVD. Det er Scanbox som bistår med distribusjonen av denne tegnefilmen i Danmark og Sverige, mens Selmer Media selv forestår dette i Norge. Filmen fikk terningkast fem fra Dagsavisen, Aftenposten, NRK P3 og Stavanger Aftenblad. Regissør Mark Osborne har tidligere laget Kung Fu Panda. En historie om vennskap, mot og å våge seg ut i det ukjente. En liten jente lever i en veldig voksen verden sammen med sin mor, som gjør alt hun kan for å forberede datteren på voksenlivet.

High-Rise (BD og DVD 14.11.) med Tom Hiddleston, Jeremy Irons og Sienna Miller. Den er basert på romanen av J. G. Ballard, en dystopisk sci-fi-fortelling satt til 1970-årene.

Steven Seagal gir seg ikke ennå. I Code of Honor (21.11. på BD og DVD) spiller han enmannshæren Robert Sikes som vil fjerne kriminaliteten fra byen sin.

Everybody Wants Some!! av Richard Linklater ble kinovist i Norge. Den er blitt kalt en slags «åndelig oppfølger» til klassikeren Dazed and Confused. Terningkast fem hos NRK P3, Adresseavisen og Aftenposten.

KINOMAGASINETs anmelder ga fire:

«Everybody Wants Some!! når ikke helt opp til samme høyden som Linklaters mesterverk Boyhood, men er likevel en anbefalelsesverdig sommerfilm, kanskje spesielt for de som har et nostalgisk forhold til samme tidsperiode.»

Captain Fantastic med Viggo Mortensen (BD og DVD 05.12.) fikk også sjansen på kino i Norge.

En far (Viggo Mortensen) bor med sine seks barn i de dype skogene på USAs vestkyst, langt fra sivilisasjonen. Når de en dag tvinges til å forlate det konstruerte paradiset blir det et overveldende møte med den hektiske «virkelige» verden.

Filmpolitiet, NRK p3 ga filmen terningkast 5 og sier: «En fantastisk fin film! Viggo Mortensens beste på lenge.» Det ble også fem fra Stavanger Aftenblad, Side 2, VG, Filmmagasinet og Aftenposten.

Scanbox avrunder videoåret 2016 med enda en thriller: Precious Cargo med Bruce Willis.

I Q1-2017 teaser Scanbox filmer som The People vs. Fritz Bauer, Café Society, Snowden og Hell Or High Water.

 

Café Society er laget av Woody Allen.

Café Society er laget av Woody Allen.

 

Snowden er en av Oliver Stones beste filmer på lenge, mener vår anmelder.

Snowden er en av Oliver Stones beste filmer på lenge, mener vår anmelder.

 

 

 

Relaterte sakerForsiden
Kommentarer:
Klikk for å legge til en kommentar
KJØPEFILM
11. oktober 2016
John Berge https://facebook.com/john.berge

Redaktør og daglig leder i JB Forlag.

Relaterte sakerForsiden
  • Oliver Stone til Norge med Snowden 15.09.2016
  • Anmeldelse: Snowden 10.09.2016
  • Anmeldelse: The Neon Demon 13.06.2016
  • Ny trailer: Café Society 24.04.2016
  • Selmer Media satser på norsk kinodistribusjon 21.04.2016

Siste saker fra KJØPEFILM

Top Gun: Maverick som julegave på SkyShowtime

John Berge24. november 2022
Les mer

Norsk kultfilm på Blu-ray og DVD

admin20. november 2022
Les mer

«Lambertseter-trilogien» på Blu-ray

admin7. september 2022
Les mer

Norsk eventyrfilm utgis i USA

John Berge4. august 2022
Les mer

Criterion Collection utgir norsk film

John Berge20. mars 2022
Les mer

Lover å restaurere nærmere 350 norske filmklassikere

admin17. mars 2022
Les mer
VIDEOMAGASINET

VIDEOMAGASINET.no er et produkt fra JB Forlag, Halfdan Kjerulfs vei 6A, 1410 KOLBOTN.

Redaktør: John Berge • Tlf. 975 99 007

Design: Per Mork • Tlf. 411 43 640

Alt innhold er copyrightbeskyttet og kan ikke gjengis uten tillatelse.

© 2013-2022 JB Forlag. VIDEOMAGASINET startet 6. januar 2013.

Siste nyheter

  • Trailer: Mayor of Kingstown – sesong 2
    TRAILER22. januar 2023
  • Trailer: Star Wars: The Mandalorian – sesong 3
    TRAILER22. januar 2023
  • Anmeldelse: Star Wars: The Bad Batch: sesong 2 – episode 1-6
    ANMELDELSE8. januar 2023
  • Gratulerer med dagen, til oss selv!
    VIDEOBRANSJEN7. januar 2023

Stikkord sky

Blu-ray Forsiden DVD Kino VOD Teknologi Blu-ray 3D Video UHD 4K Trailer Anmeldelse Disney Netflix star wars fremhevet Film Filmtips Marvel action Musikk strømming Serietips skrekk spenning thriller Hjemmekino TV-serie The Bad Batch superhelt

© 2013-2023 JB Forlag. Hurra, vi har drevet i ti år nå! VIDEOMAGASINET startet 6. januar 2013.

Scroll for more
Tap
  • Populært

  • Siste

  • Kommentarer

  • Anmeldelse: Star Wars: The Bad Batch: sesong 2 – episode 1-6
    ANMELDELSE8. januar 2023
  • Storslagen gjenforening av Mirren og Ford
    VOD (KLIKKEFILM)7. januar 2023
  • Gratulerer med dagen, til oss selv!
    VIDEOBRANSJEN7. januar 2023
  • Trailer: Star Wars: The Mandalorian – sesong 3
    TRAILER22. januar 2023
  • Trailer: Mayor of Kingstown – sesong 2
    TRAILER22. januar 2023
  • Trailer: Star Wars: The Mandalorian – sesong 3
    TRAILER22. januar 2023
  • Anmeldelse: Star Wars: The Bad Batch: sesong 2 – episode 1-6
    ANMELDELSE8. januar 2023
  • Gratulerer med dagen, til oss selv!
    VIDEOBRANSJEN7. januar 2023
  • norske tv serier på dvd – My Blog says:

    […] 10.000 av ny norsk TV–serie – VIDEOMAGASINET […]

  • Blogg 3 – Publisering av åndsverk i digitale medier. – Eivind Lohndal says:

    […] Foto: videomagasinet.no […]

  • John Berge says:

    Man bestemmer jo selv om man vil skru på varmen,…

  • Jens Bonde says:

    Skal man sitte å svette i ræva på kino da?…

Sidebanner 2

Facebook

Sidebanner 3

Sidebanner 4

Sidebanner 5

Q4-2016: Warner
40 år med Norsk filmsamlerklubb