• Nyheter
  • Anmeldelser
  • KOMMENTAR
  • Konkurranser
  • Om oss
  • Kontakt
VIDEOMAGASINET
  • Nyheter
  • Anmeldelser
    • Anmeldelse: Obi-Wan Kenobi: sesong 1
    • Anmeldelse: Spider-Man: No Way Home (4K UHD)
    • Anmeldelse: Ms. Marvel (episode 1-2)
    • Anmeldelse: The Boys: sesong 3 (episode 1-6)
    • Anmeldelse: Obi-Wan Kenobi Episode 1-2
  • KOMMENTAR
    • De små ting teller
    • Det synger på siste verset for fysisk videosalg
    • Du er ikke lat eller dum om du ser på Netflix
    • Derfor har jeg tro på UHD-formatet
    • Øyenvitne til bransjeforandringer
  • Konkurranser
    • Konkurranse: Miss Peregrines Home For Peculiar Children
    • En absolutt fabelaktig konkurranse!
    • Vi introduserer et nytt menypunkt: KONKURRANSER
  • Om oss
  • Kontakt
  • RSS

KJØPEFILM

Q4-2018 fra SF Studios

Q4-2018 fra SF Studios
John Berge
8. oktober 2018

Vi har tatt en titt på hva SF Filmindustri Studios byr på på videomarkedet i årets fjerde kvartal.

FOR BARNA:

LasseMajas detektivbyrå – Det första mysteriet (2018) utgis på BD og DVD. (22.10.)

Hvordan gikk det egentlig til da Lasse og Maja møttes første gang? Følg med på den aller første saken til LasseMajas detektivbyrå – et spennende eventyr som begynner når søstrene Hammarabis bok blir stjålet fra Vallebyskolen. Boken bærer på en mystisk hemmelighet, og plutselig er alle på skolen mistenkte: den skumle vaktmesteren, gymlæreren med den trange dressen, den merkelige bibliotekaren. Ja, til og med rektor Brynolfsson! Men hvem er egentlig tyven? Og klarer LasseMajas detektivbyrå å løse sitt aller første mysterium?

Karsten og Petra på skattejakt. Den syvende og siste filmen om Karsten og Petra. BD og DVD. (22.10.) Digital Kjøp: 22.10.2018. Digital Leie: 12.11.2018

Karsten skal tilbringe sommerferien med Petras familie på Sørlandet. Karsten og Petra koser seg med å bade, samle skjell, bygge sandslott, fly med drage, fiske krabbe og sløye fisk. På stranda finner de boks som morfar gravde ned da han var liten, sammen med sin bestekamerat, Alfred, som han ikke har sett på 65 år. Det er en tidskapsel, med gamle, rare saker, og en mystisk rebus. Nå begynner en spennende skattejakt for Karsten og Petra! Underveis finner de ut om menneskene som bor på øya og hvordan livet var der i gamle dager. Skattejakten leder dem til en stor overraskelse …

SPILLEFILMER:

Adrift på BD og DVD (29.10.) Tami (Shailene Woodley) og Richard (Sam Claflin) er to reiseglade mennesker som ved et tilfeldig møte faller for hverandre og finner kjærligheten. De setter seil ut mot havet, og seiler uforventet inn i en av de mest katastrofale orkaner opplevd i verdenshistorien, Raymond. I etterkant av stormen våkner Tami til en hardt skadd Richard og en seilbåt i ruiner. Med lite håp om å bli reddet, må Tami finne styrke og vilje til å redde seg selv og den eneste mannen hun noen gang har elsket. Regissør: Baltasar Kormákur
Digital kjøp: 15.10.2018
Digital Leie: 29.10.2018

Les anmeldelsen av Adrift på KINOMAGASINET.no:

http://www.kinomagasinet.no/artikkel/anmeldelse-adrift/

Den blomstertid nu kommer (BD og DVD, 05.11.)

Sverige rammes av et mystisk angrep, og Alex må reise tilbake til sin barndomsby. Han må forsones med sin far og ungdomskjæreste, Anne, samtidig som de kjemper for å overleve. Laget av filmkollektivet Crazy Pictures.

Bergman – Ett år, ett liv (BD og DVD, 19.11.)

Med filmen Bergman – Ett år, ett liv liv har regissøren Jane Magnusson forsøkt å fange hele personen Ingmar Bergman og belyse alle hans sider. Både de fantastiske og de mindre smigrende, i et forsøk på å forstå denne store kunstneren enda bedre. Hele filmen handler om året 1957, da Ingmar Bergman fikk sitt store gjennombrudd. Jane Magnusson har tidligere vist Bergman stor oppmerksomhet med sin TVserie Bergmans video og dokumentarfilmen Trespassing Bergman (2013).

Ingmar Bergman ville fylt 100 år 14. juli 2018, og dette vil feires rundt omkring i verden. Ingmar Bergman regnes av mange som en av verdens største kunstnere i morderne tid, først og fremst innen film – ikke minst i Cannes, der Bergman feiret utallige triumfer, blandt annet når han i 1998, som hittil den eneste regissør noen sinne, ble tildelt Gullpalmenes Gullpalme.

Den norske Når jeg faller utgis på DVD og digitalt 03.12.

Les anmeldelsen av Når jeg faller på KINOMAGASINET.no:

http://www.kinomagasinet.no/artikkel/anmeldelse-nar-jeg-faller/

 

Debuterer med kinofilmen Når jeg faller

Mile 22 (BD og DVD, 27.12.)

Mile 22 er en spion-action-thriller regissert av Peter Berg. Berg og Mark Wahlberg har de siste årene laget seriøse filmer om seriøse historier så nå var det tid for å løse opp litt. De har før laget tre filmer sammen: Lone Survivor (2013), Deepwater Horizon (2016) og Patriots Day (2016). Førstevalget er diplomatiet, andrevalget er millitært og tredjevalget er altså et spesielt CIA-team. Peter Berg kunne under CinemaCon 2018 fortelle at dette var ett forsøk på en «Jason Bourne franchise».

Filmens handling spiller seg ut rundt CIA-agenten James Silva, spilt av Mark Wahlberg. Hans oppdrag er å frakte en politimann, som sitter på sensitiv informasjon, ut av Indonesia.

The Happytime Murders (BD og DVD, 27.12.) har genuint morsomme Melissa McCarthy i hovedrollen og forgår i en verden hvor Muppets og mennesker lever side om side.

Premisset bak filmen var: Hva skjer eeeegentlig når Kermit og Miss Piggy drar hjem om kvelden og alle kameraene er slått av. Da blir det griset e… skikkelig grisete. Og basert på klippet som ble vist så er det akkurat det det blir – og vel så det. Dette er så langt fra The Muppet Show man kommer og absolutt ikke for barn. Her snakker vi i så årevis av terapi i etterkant.. Regissør er igjen ringene enn Brian Henson og Jim Henson Company er selvfølgelig med for fullt.

Les anmeldelsen av The Happytime Murders på KINOMAGASINET.no:

Anmeldelse: The Happytime Murders

KLASSIKERE:

The 40th Anniversary Rocky Collection (BD og DVD: 05.11.)SERIE:

Vikings: sesong 5, vol. 1 (08.10.) utgis på Blu-ray og DVD. Denne sesongen er full av overraskende allianser og utrolige svik når vikingene kjemper for å styre verden. Bonus: slettede scener og kommentarspor av seriens skaper, Michael Hirst.

Relaterte sakerForsidenVideo
Kommentarer:
Klikk for å legge til en kommentar
KJØPEFILM
8. oktober 2018
John Berge @https://twitter.com/johnberge https://facebook.com/john.berge

Redaktør og daglig leder i JB Forlag.

Relaterte sakerForsidenVideo
  • Q3-2018 fra SF Studios 15.05.2018
  • SF Studios: vinter 2018-utgivelsene 16.12.2017
  • Høstutgivelser 2017 fra SF Studios på Blu-ray og DVD 19.10.2017
  • SF Studios: Q2-2017 21.03.2017
  • Q1-2017: SF Studios 12.12.2016
  • Q4-2016: SF Studios 20.10.2016

Siste saker fra KJØPEFILM

Criterion Collection utgir norsk film

John Berge20. mars 2022
Les mer

Lover å restaurere nærmere 350 norske filmklassikere

admin17. mars 2022
Les mer

Originalene er 85 og 55 år

John Berge5. februar 2022
Les mer

Norske filmer med utenlandske videoutgivelser

John Berge31. januar 2022
Les mer

Slik blir 4K UHD-året 2022

John Berge22. januar 2022
Les mer

Q1-2022 fra SF Studios

John Berge13. januar 2022
Les mer
VIDEOMAGASINET

VIDEOMAGASINET.no er et produkt fra JB Forlag, Halfdan Kjerulfsvei 6A, 1410 KOLBOTN.

Redaktør: John Berge • Tlf. 975 99 007

I redaksjonen: Bjørn Harald L. Sønsthagen, Fredrik Olsen Hagstrøm og Ivar Neset

Design: Per Mork • Tlf. 411 43 640

Alt innhold er copyrightbeskyttet og kan ikke gjengis uten tillatelse.

© 2013-20220 JB Forlag. VIDEOMAGASINET startet 6. januar 2013.

Siste nyheter

  • Anmeldelse: Obi-Wan Kenobi: sesong 1
    ANMELDELSE28. juni 2022
  • Anmeldelse: Spider-Man: No Way Home (4K UHD)
    4K UHD27. juni 2022
  • Barbariske Arnold
    FILMJUBILEUM21. juni 2022
  • Indiana Jones returner til kinoene i 2023
    FILMPRODUKSJON12. juni 2022

Stikkord sky

Blu-ray Forsiden DVD Kino VOD Teknologi Blu-ray 3D Video UHD 4K Trailer Anmeldelse Disney Netflix fremhevet Film star wars Filmtips Marvel action Musikk strømming Serietips skrekk thriller spenning Serie Hjemmekino TV-serie dc

© 2013-2022 JB Forlag. Hurra, vi har drevet i over ni år nå! VIDEOMAGASINET startet 6. januar 2013.

Scroll for more
Tap
  • Populært

  • Siste

  • Kommentarer

  • Anmeldelse: The Boys: sesong 3 (episode 1-6)
    ANMELDELSE2. juni 2022
  • Anmeldelse: Ms. Marvel (episode 1-2)
    ANMELDELSE7. juni 2022
  • De største animasjonsnyhetene fra Star Wars Celebration 2022
    VOD (KLIKKEFILM)10. juni 2022
  • De største realfilm-nyhetene fra Star Wars Celebration 2022
    VOD (KLIKKEFILM)3. juni 2022
  • Anmeldelse: Obi-Wan Kenobi: sesong 1
    ANMELDELSE28. juni 2022
  • Anmeldelse: Spider-Man: No Way Home (4K UHD)
    4K UHD27. juni 2022
  • Barbariske Arnold
    FILMJUBILEUM21. juni 2022
  • Indiana Jones returner til kinoene i 2023
    FILMPRODUKSJON12. juni 2022
  • Porno interracial tube basketball | escorte massage escorte stavanger – Room Details & Prices for Holiday Rental in Málaga, Spain | GuestInn Marbella Spain says:

    […] Omtrent daglig mottar Lilli Ann pakker med «kuvøsegensere», sokker,…

  • Make Money says:

    See how you can earn $27 in 7 minutes! Read…

  • Generate Income says:

    Here’s How TOP 1% Of Marketers Make Profits Hey, Did…

  • norske tv serier på dvd – My Blog says:

    […] 10.000 av ny norsk TV–serie – VIDEOMAGASINET […]

Sidebanner 2

Kommende arrangementer

Det er ingen kommende events på dette tidspunktet.

Facebook

Sidebanner 3

Sidebanner 4

Sidebanner 5

En overdådig videogramutgivelse av en rå actionfilm
BladeRunner 2049 utgis som Steelbook med bok og postkort