
Når Kaptein Sabeltann og skatten i Lama Rama lanseres på fysisk videogram i februar 2015 blir opplaget på over 70.000 eksemplarer.
– Vi har lykkes med en veldig bred distribusjon, alle salgskanaler som fører kjøpefilm har denne filmen. Vi regner med ca 72.000 enheter totalt hvorav ca 15 % er BD.
Det forteller salgssjef Gustav Wedel Jarlsberg hos The Walt Disney Company Nordic.
Kaptein Sabeltann og skatten i Lama Rama ble sett av 365.900 personer på kino i Norge i 2014 og ble årets fjerde mest sette film på kino, kun slått av Hobbiten: Femhærerslaget, Børning og Doktor Proktors prompepulver.
Filmen hadde premiere 26. september 2014 og 9. februar 2015 lanseres den på BD og DVD fra The Walt Disney Company Nordic.
– Hvordan legger dere opp markedsføringen på fysisk video?
– Markedskampanjen er først og fremst knyttet til Disney Channel. Denne kanalen dekker ca 85% av norske husstander og gir oss en optimal kampanje. I tillegg blir det lokal markedsføring knyttet opp mot diverse kjeder og ikke minst printannonsering i dagsaviser og ikke minst vår egen Facebookside, sier salgssjefen.
Han forteller at mange leketøysbutikker vil lage miljøer i butikk, noe som er spesielt salgsutløsende.
– Vi har stor tro på at dette skal bli en kampanje som skal leve lenge, ref. Frost som var bestselger hele 2014.
RSS