
49 år gamle Shania Twain gjorde et etterlengtet «comeback» i 2011 med et toårs engasjement hos Caesars Palace i Las Vegas. Nå er hennes første Blu-ray her.
Det er Eagle Rock Entertainment som lanserer Shania Twain: Still the One Live From Vegas. Konserten fås også separat som CD.
Turnéperioden i Colosseum-salen i Las Vegas’ flotteste hotell opphørte i desember 2014. Da hadde Twain fremført showet hele 105 ganger.
Konsertopptaket er regissert av Raj Kapoor og inneholder, foruten en full dokumentasjon av hele showet, også et «Backstage Pass» som er en times dokumentar med aldri-før-sette scener som dekker utviklingen av showet fra idéstadiet, trening, øving, kostymer og alle beslutningene som måtte tas. Konserten tar for seg alle Twains største slagere, fra countyr til pop.
«Dette showet har vært et kjærlighetsarbeid over tre år. Det har betydd så mye for meg og det var et privilegium å prøve ut mine visjoner på den scenen, og det er så spennende å nå kunnde dele det med fans over hele verden», sier Twain i en pressmelding.
Twain har solgt mer enn 75 millioner album på verdensbasis, og er verdens mestselgende countryartist.
Men hun trakk seg tilbake fra rampelyset etter Up-turneen i 2003-2004. I 2004 kom hennes «greatest hits»-album, og år etter år kom det så løfter om et nytt album, som per 2015 fortsatt ikke er lansert.
Hun har faktisk ikke utgitt et nytt album siden 2002 og nevnte Up. Det har dog vært noen få enkeltståene singler.
Men det kommer trolig et album i 2015, da Twain nå skal legge ut på det hun kaller sin farvelturné, men det betyr ikke at hun legger opp som artist, bedyrer hun.
Albumet beskriver hun som «soul music». Er det duket for enda et sjangerbytte?
Shania Twain: Still the One Live From Vegas
TRACKLISTING
Opening
I’m Gonna Getcha Good!
You Win My Love
Don’t Be Stupid (You Know I Love You)
Up!
Good, Bad And Sexy (Interlude)
I Ain’t No Quitter
No One Needs To Know
Whose Bed Have Your Boots Been Under?
Any Man of Mine
Shania Style (Interlude)
That Don’t Impress Me Much
Honey, I’m Home
(If You’re Not In It For Love) I’m Outta Here
Carrie Anne
Come On Over
Love Gets Me Every Time
Rock This Country!
Today Is Your Day
Black Horse, White Horse (Interlude)
You’re Still The One
From This Moment On
Red Storm (Interlude)
Man! I Feel Like A Woman!
Rock This Country! (Live From Calgary) – Credits
RSS