
Jim Beaver – kjent amerikansk TV-serieveteran siden 70-årene – er på norgesbesøk.
Et nyhetsglimt på Facebook vekker denne skribentes oppmerksomhet da Jim Beaver, mest kjent som Bobby fra serien Supernatural, skriver på sin egen facebookside:
On the road to Oslo. Hope to be there before dark. Since it doesn’t seem to get dark here, should be easy.
Jim Beaver har akkurat deltatt på Asylum 16 – Supernatural Convention i Birmingham, England. D
ette er et enormt stort samlingspunkt for Supernatural-fans og det kommer folk fra hele verden for å møte sine skuespillerhelter. Asylum 16 hadde blant annet gjester som Jensen Ackles, Jared Padaleckie, Mitch Pileggi og mange mange flere.
Jim Beaver spilte rollen som Bobby i Supernatural og fått en hjertevarm plass blant fansen. Han har allikevel en lang historikk i amerikansk fjernsyn, som kan spores tilbake til 1970-tallet.
Av roller fra år 2000 og fremover har han blant annet vært fast i I Gode og Onde Dager (1996-2004), Deadwood (2005-2006), Harper’s Island (2009) og Justified. I tillegg har han en rekke opptredener i serier som X-Files, CSI, Criminal Minds, Law & Order: LA og Psych, for å nevne noen.
Beaver var også å se i storfilmen Crimson Peak, som gikk på norske kinoer i oktober i 2015.
Blant Beavers siste prosjekter er Bones og Better Call Saul.
Ifølge hans egen Facebookside er det uvisst hva han gjør i Norge og Oslo, men det kan se ut til at amerikaneren har inkludert en skandinavisk ferietur etter Asylum 16 i England.
Reisen har gått fra London til København og nå i Oslo. Egenpubliserte bilder viser blant annet halen på et Norwegianfly, som prydes av Sonja Henie.
– Norwegian Airlines knows how to respect old movie stars. Skriver han under eget bilde.
Skulle man rusle Oslos gater de neste dagene, så hold øynene litt ekstra oppe for en amerikansk skuespiller som muligens titter på severdigheter.
PS: Aller siste oppdatering viser at han befinner seg på Soria Moria hotell og konferansesenter i Holmenkollen.

RSS