• Nyheter
  • Anmeldelser
  • KOMMENTAR
  • Konkurranser
  • Om oss
  • Kontakt
VIDEOMAGASINET
  • Nyheter
  • Anmeldelser
    • Anmeldelse: Star Wars: The Bad Batch: sesong 2 – episode 1-6
    • Anmeldelse: Star Wars: Andor: sesong 1
    • Anmeldelse: Star Wars: Tales of the Jedi
    • Anmeldelse: Star Wars: Andor: episode 1-4
    • Anmeldelse: Cobra Kai Sesong 5
  • KOMMENTAR
    • HBO MAX sin House of the Dragon: Meget imponerende audiovisuell kvalitet
    • De små ting teller
    • Det synger på siste verset for fysisk videosalg
    • Du er ikke lat eller dum om du ser på Netflix
    • Derfor har jeg tro på UHD-formatet
  • Konkurranser
    • Konkurranse: Miss Peregrines Home For Peculiar Children
    • En absolutt fabelaktig konkurranse!
    • Vi introduserer et nytt menypunkt: KONKURRANSER
  • Om oss
  • Kontakt
  • RSS

VIDEOBRANSJEN

Slik blir Blu-ray kampanjen 2.0

Administrerende direktør Harald Løbak Sæther hos Filmweb AS og daglig leder i NVF og VFK, Willy Johansen, etter presentasjonen av Blu-ray-kampanjen 2.0 på Filmens hus i Oslo fredag 12. april 2013. Foto: John Berge, VIDEOMAGASINET ©
Slik blir Blu-ray kampanjen 2.0
John Berge
12. april 2013

VFK og NVF-leder Willy Johansen mener fase 2 av Blu-ray kampanjen er en storsatsing. Her er detaljene om kampanjen.

– Dette blir en storsatsing fra VFks side. Det er kampanje som går over fem måneder. Som presenterer 150 Blu-ray-filmer på ukentlig basis. Hele kampanjen er bygd opp sammen med Filmweb og VGTV. Det blir noe vi kaller «Ukens store Blu-ray-film», konkurranser hele uken, månedlig og en stor konkurranse på slutten, sa Willy Johansen innledningsvis under Videofestivalens andre dag, hvor temaet var å presentere del to av Blu-ray-kampanjen, som opprinnelig startet i november i fjor.

Administrerende direktør Harald Løbak Sæther hos Filmweb AS startet innledningsvis med å fortelle litt om nettopp Filmweb. Dernest poengterte han at GfK-tallene viser at det totale filmkonsumet øker og at dette gir muligheter for BD-produktet. BD-kjøperne er en målgruppe som er kvalitetsbevisst, mener Løbak Sæther.

– Det er et vindu nå å konvertere DVD-folket til BD, sa Filmweb-direktøren og viste til at fysiske produkter slett ikke er dødt i markedet. Gode, gamle vinylplaten vokste med 52 % i globalt salg fra 2011 til 20121.

– Vi i Filmweb tatt over en eksisterende kampanje, men vi har gjort den om. Vi har ikke bygget den fra scratch, vår oppgave er først og fremst å bygge kjennskap til BD. Mye av kampanjen skjer rundt Filmweb. Vi er en gedigen markedsplass for filminteresserte. Hver måned har vi 1,5 millioner unike brukere inne hos oss. De orientere seg om film, kjøper kinobilletter og leser om DVD/BD.

Filmweb-direktøren anerkjent at mange assosierer Filmweb med kino.

 – Men vi har jobbet med video siden 2009. Vi redesignet og styrket videoseksjonen i 2013, med nyheter, topplister, releaselister osv. for BD og digitalfilm. Disse sidene har ca. 50.000 oppslag per uke og BD/DVD er det størst interessen for.

Han sier den forrige BD-kampanjen (som gikk en kort periode i fjor høst. Red. anm.) hadde mye fokus på formatet og fordelene med det. Nå er det mer fokus på produktene/filmene.

– Nettsiden blu-ray.no får en del endringer, vi skaper mer produktfokus og sikrer at nettsiden speiler fordelen med BD. Facebook-siden kommer vi til å organisere. Vi har folk som driver 24/7 med dette på egne sider. Det er nå 87.000 tilhenger filmwebs facebook-sider – Blu-ray.no har 2.500. Det skal vi få opp det ganske mye, hevdet Løbak Sæther.

Det blir Filmweb reklame – også på forsiden (som ellers er kun for kinofilm), samt via Media Norge, Webtraffic og VGTV.

– Den forrige kampanjen var lite spennende og hadde en logo ingen forbinder med BD. Den nye nettsiden skal gjenspeile kvaliteten på produktet og bruke hele skjermen og promotere produktene slik de faktisk ser ut. Vi er i fortløpende dialog med VFK hvilke filmer skal på fra uke til uke. Det skal være en nettside som alltid vil være oppdatert, og hvis mulig, lager vi en toppliste. Det skal være en meget nyttig side for publikum, ikke bare en slags kampanjeside. Vi skal ha trailere i bred visning, i så høy kvalitet som mulig, og henge det på kvaliteten rundt BD. Nettsiden vil være bygget i et responsivt design, at den er tilpasset alle flater, mobil/tablets og alle andre steder i tillegg til nettsider.

Når starter det hele? Der sa Løbak Sæther at de starter snarest mulig, sannsynligvis begynnelsen av mai. Den skal så vare ut siste uke i august.

– Hva er budsjettet for kampanjen?


VIDEOMAGASINET rettet spørsmålet til Willy Johansen.

– Det vil jeg helst ikke komme inn på, vi er ikke ferdig med det. Det blir på et lavere nivå enn den første delen av kampanjen var. Vi har tatt en del kostnader i første fase som vi nå bygger den første fasen på. Den er mer rettet mot formatet Blu-ray, og det er lettere for oss å promotere de store filmene, enn å bare snakke om Blu-ray formatet. Vi har stor tiltro at vi får veldig mye igjen for pengene og håper bare at det blir riktig. Vi kommer til å måle kampanjen hver uke.

– I første dag ble det laget en del materiell, postere, klistremerker, buttons. Hva skjer med dette, blir det sendt ut til forhandlerne?

– Noe blir sendt ut til forhandlerne nå, og det er noe som vi ikke kommer til å sende ut nå. Hvis kampanjen blir suksessfull, og vi finner penger til kampanjen, så vil vi fortsette i september til november som blir mer butikkrelatert, da passer det materiellet mye bedre til kampanjen.

– Hvorfor ble ikke materialet sendt ut i del 1?

– Da må du spørre de som holdt på med den delen, da var ikke jeg med i VFK.


Utkast til kampanjemateriell.
Relaterte sakerBlu-rayBlu-ray 3D
Kommentarer:
Klikk for å legge til en kommentar
VIDEOBRANSJEN
12. april 2013
John Berge https://facebook.com/john.berge

Redaktør og daglig leder i JB Forlag.

Relaterte sakerBlu-rayBlu-ray 3D

Siste saker fra VIDEOBRANSJEN

Gratulerer med dagen, til oss selv!

admin7. januar 2023
Les mer

Slutt på videogram-registrering hos Medietilsynet

John Berge11. januar 2022
Les mer

Medietilsynet fant ingen brudd på reglene for alderskontroll

admin1. september 2021
Les mer

Fra vårt videoarkiv: Den gang DVD var nytt

John Berge17. juni 2021
Les mer

Hemmakväll sluttet med leiefilm. Men kjøpefilmene får forbli, inntil videre.

John Berge6. januar 2021
Les mer

SF overtar også Universals fysiske videofilmdistribusjon

John Berge16. november 2020
Les mer
VIDEOMAGASINET

VIDEOMAGASINET.no er et produkt fra JB Forlag, Halfdan Kjerulfs vei 6A, 1410 KOLBOTN.

Redaktør: John Berge • Tlf. 975 99 007

Design: Per Mork • Tlf. 411 43 640

Alt innhold er copyrightbeskyttet og kan ikke gjengis uten tillatelse.

© 2013-2022 JB Forlag. VIDEOMAGASINET startet 6. januar 2013.

Siste nyheter

  • Trailer: Mayor of Kingstown – sesong 2
    TRAILER22. januar 2023
  • Trailer: Star Wars: The Mandalorian – sesong 3
    TRAILER22. januar 2023
  • Anmeldelse: Star Wars: The Bad Batch: sesong 2 – episode 1-6
    ANMELDELSE8. januar 2023
  • Gratulerer med dagen, til oss selv!
    VIDEOBRANSJEN7. januar 2023

Stikkord sky

Blu-ray Forsiden DVD Kino VOD Teknologi Blu-ray 3D Video UHD 4K Trailer Anmeldelse Disney Netflix star wars fremhevet Film Filmtips Marvel action Musikk strømming Serietips skrekk spenning thriller Hjemmekino TV-serie The Bad Batch superhelt

© 2013-2023 JB Forlag. Hurra, vi har drevet i ti år nå! VIDEOMAGASINET startet 6. januar 2013.

Scroll for more
Tap
  • Populært

  • Siste

  • Kommentarer

  • Anmeldelse: Star Wars: The Bad Batch: sesong 2 – episode 1-6
    ANMELDELSE8. januar 2023
  • Storslagen gjenforening av Mirren og Ford
    VOD (KLIKKEFILM)7. januar 2023
  • Gratulerer med dagen, til oss selv!
    VIDEOBRANSJEN7. januar 2023
  • Trailer: Star Wars: The Mandalorian – sesong 3
    TRAILER22. januar 2023
  • Trailer: Mayor of Kingstown – sesong 2
    TRAILER22. januar 2023
  • Trailer: Star Wars: The Mandalorian – sesong 3
    TRAILER22. januar 2023
  • Anmeldelse: Star Wars: The Bad Batch: sesong 2 – episode 1-6
    ANMELDELSE8. januar 2023
  • Gratulerer med dagen, til oss selv!
    VIDEOBRANSJEN7. januar 2023
  • norske tv serier på dvd – My Blog says:

    […] 10.000 av ny norsk TV–serie – VIDEOMAGASINET […]

  • Blogg 3 – Publisering av åndsverk i digitale medier. – Eivind Lohndal says:

    […] Foto: videomagasinet.no […]

  • John Berge says:

    Man bestemmer jo selv om man vil skru på varmen,…

  • Jens Bonde says:

    Skal man sitte å svette i ræva på kino da?…

Sidebanner 2

Facebook

Sidebanner 3

Sidebanner 4

Sidebanner 5

GfK-mann: «Dere må tenke utenfor boksen»
Videofestivalen 2013: Her er årets vinnere