
Dyrene i Hakkebakkeskogen
Norgespremiere kino: 25.12.2016
Lansering Blu-ray, DVD og digitalt: 22.05.2017
Regissør: Rasmus R. Sivertsen
Distributør: SF Studios
– Salget så langt er svært lovende i alle formater, opplyser SF Studios.
Sommeren 2017 er vinterens storfilm, Dyrene i Hakkebakkeskogen, lansert på Blu-ray, DVD og digitalt. 22. mai var den magiske datoen.
Tittelen er også å se i distribusjon hos f.eks. Coop-kjeden.
– Vi har satt ut i underkant av 74.000 enheter og forventer at dette er en tittel som skal selge godt gjennom hele sommeren, forteller Nicolai Hellstrøm, salgssjef for hjemmeunderholdningsprodukter hos SF Studios, til VIDEOMAGASINET.

Dyrene i Hakkebakkeskogen-salgsstativ hos Coop Mega Kolbotn Torg. Foto: John Berge, VIDEOMAGASINET.no ©
Dyrene i Hakkebakkeskogen solgte rett i underkant av 432.000 kinobilletter. Den hadde norgespremiere 1. juledag 2017, m.a.o. 25. desember.
Filmen fikk terningkast seks hos Dagbladet, og fem hos Aftenposten, Dagsavisen og Bergens Tidende, mens VG og en del andre har gitt terningkast fire.
– Qvisten Animasjon har laget et veldig flott produkt som vil glede mange rundt om i Norge og etter hvert resten av Norden, mener Hellstrøm hos distributøren.
http://www.kinomagasinet.no/artikkel/dyrene-i-hakkebakkeskogen-400-000-besokende-eller-hoyere/
http://www.kinomagasinet.no/artikkel/stop-motion-teknologien-lever-i-beste-velgaende/
RSS