• Nyheter
  • Anmeldelser
  • KOMMENTAR
  • Konkurranser
  • Om oss
  • Kontakt
VIDEOMAGASINET
  • Nyheter
  • Anmeldelser
    • Anmeldelse: Star Wars: The Bad Batch: sesong 2 – episode 1-6
    • Anmeldelse: Star Wars: Andor: sesong 1
    • Anmeldelse: Star Wars: Tales of the Jedi
    • Anmeldelse: Star Wars: Andor: episode 1-4
    • Anmeldelse: Cobra Kai Sesong 5
  • KOMMENTAR
    • HBO MAX sin House of the Dragon: Meget imponerende audiovisuell kvalitet
    • De små ting teller
    • Det synger på siste verset for fysisk videosalg
    • Du er ikke lat eller dum om du ser på Netflix
    • Derfor har jeg tro på UHD-formatet
  • Konkurranser
    • Konkurranse: Miss Peregrines Home For Peculiar Children
    • En absolutt fabelaktig konkurranse!
    • Vi introduserer et nytt menypunkt: KONKURRANSER
  • Om oss
  • Kontakt
  • RSS

VOD (KLIKKEFILM)

Storslagen gjenforening av Mirren og Ford

Harrison Ford og Helen Mirren som ekteparet John og Cara Dutton i serien 1923.
Storslagen gjenforening av Mirren og Ford
John Berge
7. januar 2023

– Det var som om årene ikke hadde gått, sier Helen Mirren om det faktum at hun og Harrison Ford spilte et ektepar i The Mosquito Coast (1986). I den nye Yellowstone-serie-avleggeren, 1923, er skuespillerveteranene igjen gjenforent.

Britiske Helen Mirren (nå 77) og amerikanske Harrison Ford (nå 80) spiller ekteparet John og Cara Dutton.

Det hele baserer seg på Yellowstone-universet, som har utgangspunkt i serien, som startet i 2018. Den er ledet av Kevin Costner i hovedrollen som John Dutton III.

(Artikkelen fortsetter nedenfor.)

LES OGSÅ:

SkyShowtime slo på stortrommen: Fløy inn journalister fra hele Europa og fikk flere skuespillere til å presentere prosjektene sine.

Serien er skrevet og skapt av Taylor Sheridan.

Han tilbød det moderne westerndramaet først til HBO, som sa nei, men Paramount sa ja, noe de i dag kan være glade for. Serien er en av de mest populære for Paramount Network, og den vises på strømmetjenestene SkyShowtime og Paramount+.

Med suksessen ble det mulig å også fortelle Dutton-familiens opprinnelseshistorier.

Den første serien ble kalt 1883, og hadde premiere 19.12.2021. Den nye serien, 1923, var klart ett år etter, den 18.12.2022 på Paramount+ i USA. Den lanseres på europeiske SkyShowtime fra 16.01.2023.

1923 viser oss ståa på Yellowstone-ranchen på det tidlige 1900-tall, da pandemier, tørke, slutten av forbudstiden og den store depresjonen hjemsøker fjellene i vest som familien Duttons kaller sitt hjem.

I tillegg til Ford og Mirren er det en lang rekke bunnsolide skuespillere med, herunder Timothy Dalton som Donald Whitfield, Peter Stormare som Lucca og Robert Patrick som Sheriff William McDowell.

Vel verdt å nevne er også Darren Mann (Animal Kingdom), Michelle Randolph (A Snow White Christmas), James Badge Dale (Hightown), Marley Shelton (Scream), Brian Geraghty (Big Sky), Aminah Nieves (Blueberry) og Jerome Flynn (Game of Thrones).

(Artikkelen fortsetter nedenfor.)

LES OGSÅ:

Nå er SkyShowtime her og tjenesten er «grisebillig»

I et intervju med The Hollywood Reporter medgir Hellen Mirren at verken hun eller Harrison Ford leste noe manus før de signerte avtalen om å spille i 1923.

Helen Mirren hadde sagt ja allerede da Harrison Ford ble spurt. De sa begge to ja til å spille fordi de ville gjøre et prosjekt sammen igjen.

«Da vi laget The Mosquito Coast var Harrison Ford en stor filmstjerne, mens jeg var relativt ukjent for de fleste. Statusen var forskjellig! Men jeg har tatt han igjen litt!», sier Mirren til det amerikanske fagbladet. Mirren fikk en Academy Award for sin rollen som Dronning Elizabeth II i The Queen (2006). Harrison Ford har «bare» blitt nominert, men aldri vunnet.

Harrison Ford sier i samme intervju at hver episode er som en «time med spillefilm, og det er hva seerne får».

Ford er stor fan av 1883 og Yellowstone og serieskaperens ambisjonsnivå for disse filmatiske seriefortellingene.

Taylor Sheridan er virkelig i skuddet for tiden og står også bak seriene Mayor of Kingstown, Tulsa King og den kommende serien Lioness. Som om ikke det er nok kommer det enda mer Yellowstone-avleggere, vi hadde nær sagt selvsagt: 1883: The Bass Reeves Story er en av disse.

 

Hvor mye 1923 får vi? Planen er to sesonger, med åtte episoder i hver sesong. Begge seriene er innspilt fra august 2022 og utover høsten og vinteren.

Ifølge Paramount ble premiereepisoden av 1923 i USA sett av 7,4 millioner seere, som er tidenes debut hos Paramount+ «over there».

Kritikerne er meget fornøyde. Hos Rotten Tomatoes er kritikerratingen nå på 91 prosent. «Anført av Harrison Fords og Helen Mirrens uutsigelige stjernekraft, er 1923 nok et solid, om enn uoppholdelig dystert tillegg til Taylor Sheridans Yellowstone-univers,» lyder konsensusen.

LES OGSÅ:

https://videomagasinet.no/artikkel/yellowstone-rir-videre-na-med-femte-sesong/

Relaterte sakerForsidenSkyShowtimeVOD
Kommentarer:
Klikk for å legge til en kommentar
VOD (KLIKKEFILM)
7. januar 2023
John Berge https://facebook.com/john.berge

Redaktør og daglig leder i JB Forlag.

Relaterte sakerForsidenSkyShowtimeVOD
  • Top Gun: Maverick som julegave på SkyShowtime 24.11.2022
  • SkyShowtime slo på stortrommen: Fløy inn journalister fra hele Europa og fikk flere skuespillere til å presentere prosjektene sine. 08.11.2022
  • Nå er SkyShowtime her og tjenesten er «grisebillig» 22.09.2022
  • Nå kommer SkyShowtime 07.09.2022

Siste saker fra VOD (KLIKKEFILM)

Troll på verdenstoppen hos Netflix

John Berge7. desember 2022
Les mer

Top Gun: Maverick som julegave på SkyShowtime

John Berge24. november 2022
Les mer

Yellowstone rir videre – nå med femte sesong

admin23. november 2022
Les mer

SkyShowtime slo på stortrommen: Fløy inn journalister fra hele Europa og fikk flere skuespillere til å presentere prosjektene sine.

John Berge8. november 2022
Les mer

Nå er SkyShowtime her og tjenesten er «grisebillig»

John Berge22. september 2022
Les mer

Nå kommer SkyShowtime

admin7. september 2022
Les mer
VIDEOMAGASINET

VIDEOMAGASINET.no er et produkt fra JB Forlag, Halfdan Kjerulfs vei 6A, 1410 KOLBOTN.

Redaktør: John Berge • Tlf. 975 99 007

Design: Per Mork • Tlf. 411 43 640

Alt innhold er copyrightbeskyttet og kan ikke gjengis uten tillatelse.

© 2013-2022 JB Forlag. VIDEOMAGASINET startet 6. januar 2013.

Siste nyheter

  • Trailer: Mayor of Kingstown – sesong 2
    TRAILER22. januar 2023
  • Trailer: Star Wars: The Mandalorian – sesong 3
    TRAILER22. januar 2023
  • Anmeldelse: Star Wars: The Bad Batch: sesong 2 – episode 1-6
    ANMELDELSE8. januar 2023
  • Gratulerer med dagen, til oss selv!
    VIDEOBRANSJEN7. januar 2023

Stikkord sky

Blu-ray Forsiden DVD Kino VOD Teknologi Blu-ray 3D Video UHD 4K Trailer Anmeldelse Disney Netflix star wars fremhevet Film Filmtips Marvel action Musikk strømming Serietips skrekk spenning thriller Hjemmekino TV-serie The Bad Batch superhelt

© 2013-2023 JB Forlag. Hurra, vi har drevet i ti år nå! VIDEOMAGASINET startet 6. januar 2013.

Scroll for more
Tap
  • Populært

  • Siste

  • Kommentarer

  • Anmeldelse: Star Wars: The Bad Batch: sesong 2 – episode 1-6
    ANMELDELSE8. januar 2023
  • Storslagen gjenforening av Mirren og Ford
    VOD (KLIKKEFILM)7. januar 2023
  • Gratulerer med dagen, til oss selv!
    VIDEOBRANSJEN7. januar 2023
  • Trailer: Star Wars: The Mandalorian – sesong 3
    TRAILER22. januar 2023
  • Trailer: Mayor of Kingstown – sesong 2
    TRAILER22. januar 2023
  • Trailer: Star Wars: The Mandalorian – sesong 3
    TRAILER22. januar 2023
  • Anmeldelse: Star Wars: The Bad Batch: sesong 2 – episode 1-6
    ANMELDELSE8. januar 2023
  • Gratulerer med dagen, til oss selv!
    VIDEOBRANSJEN7. januar 2023
  • norske tv serier på dvd – My Blog says:

    […] 10.000 av ny norsk TV–serie – VIDEOMAGASINET […]

  • Blogg 3 – Publisering av åndsverk i digitale medier. – Eivind Lohndal says:

    […] Foto: videomagasinet.no […]

  • John Berge says:

    Man bestemmer jo selv om man vil skru på varmen,…

  • Jens Bonde says:

    Skal man sitte å svette i ræva på kino da?…

Sidebanner 2

Facebook

Sidebanner 3

Sidebanner 4

Sidebanner 5

Troll på verdenstoppen hos Netflix