
Om The Revenant:
Dypt i den amerikanske villmarken er jegeren Hugh Glass (Leonardo DiCaprio) blitt alvorlig skadet og etterlatt for å dø. Med sin sterke vilje som han eneste våpen må Glass overleve et fientlig miljø i et utrettelig forsøk på å finne tilbake til sivilisasjonen og hevne seg på Fitzgerald (Tom Hardy)
The Revenant er inspirert av en sann historie, og både regi og deler av manus står den Oscarvinnende Alejandro González Iñárritu (Birdman, Babel) for.
I rollebesetningen finner vi blant annet Leonardo DiCaprio, Tom Hardy, Will Poulter og Kristoffer Joner.
The Revenant omsatte for 6,6 millioner kroner og fikk over 56.000 besøkende på kino i Norge i løpet av første visningshelg.
Episke The Revenant, som fikk terningkast fem hos KINOMAGASINET, hadde norgespremiere fredag 22. januar 2016.
«Denne filmen er like banebrytende som Avatar var i sin tid. Dette er digital filmskaping på sitt absolutt beste, som bør oppleves på kino,» skrev anmelder Lars Johnsrud.
Tallene etter de tre første dagene viser at filmen nådde den største omsetningen i en åpningshelg for en Leonardo DiCaprio-film i Norge gjennom tidene.
Den slår også åpningshelgene til Titanic (1997) og The Wolf of Wall Street (2013) med tanke på omsetning, melder distributøren Twentieth Century Fox Norway.
– Det er herlig å se hvordan publikum fortsetter å strømme til kinoene etter et sterkt 2015, og selvsagt er det ekstra hyggelig at det er The Revenant de aller flest valgte å se i helgen. I tillegg slår vi flere rekorder og det gjør denne helgen til noe ekstra stort, hvor det å passere Titanic kanskje er det aller største, sier administrerende direktør Tore Fredrik Dreyer i Twentieth Century Fox Norge, i en pressemelding.
– Regissør Alejandro G. Iñárritu har nok engang gitt kinopublikummet en ekstraordinær opplevelse og laget en film som har bred appell i tillegg til at den har fått svært gode skussmål fra kritikerne. Den har i tillegg vunnet tre Golden Globes og hele tolv Oscarnominasjoner, sier Dreyer.
Han hevder at 2016 vil bli «et fantastisk år for Fox», og viser til nye filmer i serier som Kung Fu Panda (nr. tre), Alvin og gjengen (film nummer fire), Istid 5: På kollisjonskurs og Independence Day: Resurgence.

RSS