• Nyheter
  • Anmeldelser
  • KOMMENTAR
  • Konkurranser
  • Om oss
  • Kontakt
VIDEOMAGASINET
  • Nyheter
  • Anmeldelser
    • Anmeldelse: Rabbit Hole: sesong 1
    • Anmeldelse: Luther: The Fallen Sun
    • Anmeldelse: Star Wars: The Bad Batch: sesong 2 – episode 1-6
    • Anmeldelse: Star Wars: Andor: sesong 1
    • Anmeldelse: Star Wars: Tales of the Jedi
  • KOMMENTAR
    • HBO MAX sin House of the Dragon: Meget imponerende audiovisuell kvalitet
    • De små ting teller
    • Det synger på siste verset for fysisk videosalg
    • Du er ikke lat eller dum om du ser på Netflix
    • Derfor har jeg tro på UHD-formatet
  • Konkurranser
    • Konkurranse: Miss Peregrines Home For Peculiar Children
    • En absolutt fabelaktig konkurranse!
    • Vi introduserer et nytt menypunkt: KONKURRANSER
  • Om oss
  • Kontakt
  • RSS

FILM

Tron 3 kommer i 2017

Olivia Wilde skal også spille rollen Quorra i Tron 3. Her fra Tron Legacy. Foto: Walt Disney.
Tron 3 kommer i 2017
admin
12. april 2015

Kultfilmen Tron (1982) fikk i 2010 en oppsiktsvekkende oppfølger. Nå har Disney gitt grønt lys til en tredje film i serien, med den mulige tittelen Tron: Ascension.

Ifølge IMDb skal både Garret Hedlund som Sam Flynn, Olivia Wilde som Quorra og Tron-veteranen Bruce Boxleitner som Alan Bradley/Tron være med i den tredje filmen. Det er også høyst sannsynlig at Cillian Murphy igjen skal spille Ed Dillinger Jr. og blir hovedskurken i historien.

Kultfilmen Tron (1982), regissert og skrevet av Steven Lisberger, toppet ikke publikumstallene på kino i sin tid og tjente kun 33 millioner dollar i USA.

Selv om Tron ikke nådde helt opp til den tids publikum, har den med sin særegne stil blitt en liten milepæl i filmhistorien. Godt skuespill sammen med blandet bruk av live-action og en den gang banebrytende dataanimasjon ga den et spesielt utrykket som den har blitt hyllet for av kritikere og gitt filmen en kultstatus.

I 2010, hele 28 år etter, kom altså oppfølgeren Tron: Legacy regissert av Joseph Kosinski. Filmen tjente over 400 millioner dollar på verdensbasis og ble hyllet for sine spesialeffekter, men ble lunket mottatt av kritikerne.

Veteranene Jeff Bridges som Kevin Flynn og Bruce Boxleitner som Alan Bradley/Tron var med og vi fikk se hvordan det virtuelle universet vi ble kjent med i forgjengeren hadde utviklet seg til noe mye større og uhåndterlig.

Det blir spennende å se hvordan den tredje filmen som også blir regissert av Kosinski utarter seg og om den tar opp noen av de røde trådene som ikke ble løst i Legacy.

Tron 3 skal fortsette der forgjengeren slapp og vi møter igjen karakterene Sam Flynn og Quorra, som i slutten av forrige film kom seg ut i den virkelige verden.

Ifølge siden Tron Wiki er det noen scener på Blu-ray versjonen av Tron: Legacy som indikerer hva vi har i vente i en eventuell Tron: Ascension.

Scenene fungerer som individuelle teasere som viser hva man kan vente i neste film i rekken. To av disse er i dokumentaren TRON: The Next Day, mens den tredje er kun som et «påskeegg» på den amerikanske BD-en. Denne scenen viser Ed Dillinger Jr. (Cillian Murphy) som chatter på ENCOM serveren med en mystisk karakter MCTRL_751. Dette kan både være den sleipe faren hans, som vi kjenner fra Tron (David Warner) eller det kan være en ny versjon av det onde dataprogrammet MCP (Master Control Program).

Disse scenene pirrer nysgjerrigheten og det blir spennende å se hvordan Sam og Quorra skal fortsette å holde balansen mellom den virkelige og den virtuelle verden.

Nettsiden Collider forteller at Kosinski planlegger å starte innspillingen i oktober i år. Vancouver blir innspillingsstedet hvor også Legacy ble spilt inn.

Fansen har håpet at Daft Punk igjen ville stå for det musikalske, men det kan vise seg å bli amerikanske Scrillex som får dette oppdraget, melder Nerdist.

End of Line.

Kilder: IMDb, comingsoon.net, Wikipedia, Tron Wiki, Collider.

Relaterte sakerKino
Kommentarer:
Klikk for å legge til en kommentar
FILM
12. april 2015
admin kinomagasinet

Relaterte sakerKino

Siste saker fra FILM

Anmeldelse: The Wandering Earth (4K, Netflix)

Bjørn-Harald L. Sønsthagen11. mai 2019
Les mer

Nye film- og serietips: uke 18

Ann Mari Nettum11. mai 2017
Les mer

Nye film- og serietips: uke 9

Stina Ueland5. mars 2017
Les mer

Nye film- og serietips: uke 45

Stina Ueland11. november 2016
Les mer

Nye film- og serietips: uke 43 (Halloween-versjon)

Stina Ueland30. oktober 2016
Les mer

Nye film- og serietips: uke 40

Ann Mari Nettum7. oktober 2016
Les mer
VIDEOMAGASINET

VIDEOMAGASINET.no er et produkt fra JB Forlag, Halfdan Kjerulfs vei 6A, 1410 KOLBOTN.

Redaktør: John Berge • Tlf. 975 99 007

Design: Per Mork • Tlf. 411 43 640

Alt innhold er copyrightbeskyttet og kan ikke gjengis uten tillatelse.

© 2013-2022 JB Forlag. VIDEOMAGASINET startet 6. januar 2013.

Siste nyheter

  • Anmeldelse: Rabbit Hole: sesong 1
    ANMELDELSE19. mars 2023
  • Anmeldelse: Luther: The Fallen Sun
    ANMELDELSE12. mars 2023
  • Her er Star Wars-året 2023
    VOD (KLIKKEFILM)2. mars 2023
  • Kiefer Sutherland ned i kaninhullet
    VOD (KLIKKEFILM)23. februar 2023

Stikkord sky

Blu-ray Forsiden DVD Kino VOD Teknologi Blu-ray 3D Video UHD 4K Trailer Anmeldelse Disney star wars Netflix fremhevet Film Marvel Filmtips action Musikk strømming Serietips skrekk thriller spenning The Bad Batch Hjemmekino TV-serie dc

© 2013-2023 JB Forlag. Hurra, vi har drevet i ti år nå! VIDEOMAGASINET startet 6. januar 2013.

Scroll for more
Tap
  • Populært

  • Siste

  • Kommentarer

  • Anmeldelse: Luther: The Fallen Sun
    ANMELDELSE12. mars 2023
  • Her er Star Wars-året 2023
    VOD (KLIKKEFILM)2. mars 2023
  • Kiefer Sutherland ned i kaninhullet
    VOD (KLIKKEFILM)23. februar 2023
  • Anmeldelse: Rabbit Hole: sesong 1
    ANMELDELSE19. mars 2023
  • Anmeldelse: Rabbit Hole: sesong 1
    ANMELDELSE19. mars 2023
  • Anmeldelse: Luther: The Fallen Sun
    ANMELDELSE12. mars 2023
  • Her er Star Wars-året 2023
    VOD (KLIKKEFILM)2. mars 2023
  • Kiefer Sutherland ned i kaninhullet
    VOD (KLIKKEFILM)23. februar 2023
  • norske tv serier på dvd – My Blog says:

    […] 10.000 av ny norsk TV–serie – VIDEOMAGASINET […]

  • Blogg 3 – Publisering av åndsverk i digitale medier. – Eivind Lohndal says:

    […] Foto: videomagasinet.no […]

  • John Berge says:

    Man bestemmer jo selv om man vil skru på varmen,…

  • Jens Bonde says:

    Skal man sitte å svette i ræva på kino da?…

Sidebanner 2

Facebook

Sidebanner 3

Sidebanner 4

Sidebanner 5

Flink Pike i Gone Girl
Livet til Enzo Ferrari blir film