The Huntsman: Winter’s War lanseres i utvidet 22. august 2016 i Norden. Her er detaljene.
I Norden utgis filmen som Blu-ray 3D, Blu-ray og DVD. I USA kommer den også som 4K Ultra HD, og vi krysser fingrene for at selskapet også lanserer den her hjemme.
The Huntsman: Winter’s War ble lansert på kino i Norge 8. april 2016. Den ble sett av kun 30.781 personer på kino i Norge.
Det er både en oppfølger og forfilm til Snow White and The Huntsman (2012), men i motsetning til forgjengeren «floppet» The Huntsman: Winter’s War på kino verden over.
Snow White and The Huntsman på sin side ble sett av 134.904 personer på kino i Norge. Den hadde et budsjett på 170 millioner dollar og omsatte (på kino) for nesten 400 millioner dollar.
Noe av forklaringen kan kanskje skyldes at Snøhvit denne gang ikke var med, da hovedskuespiller Kristen Stewart ikke ble med videre.
Her er oversikten over innholdet på The Huntsman: Winter’s War «Extended Edition»:
Two Queens and Two Warriors (dokumentar)
Meet the Dwarfs (dokumentar)
Magic All Around (dokumentar)
Dressed To Kill (dokumentar)
Love Conquers All (dokumentar)
Slettede scener med kommentar
Tabbeopptak
Kommentarspor med regissør Cedric Nicolas-Troyan
RSS