• Nyheter
  • Anmeldelser
  • KOMMENTAR
  • Konkurranser
  • SPONSEDE FILMOMTALER
  • Om oss
  • Kontakt
VIDEOMAGASINET
  • Nyheter
  • Anmeldelser
    • Anmeldelse: Superman & Lois – episode 1-5
    • Anmeldelse: Den største forbrytelsen (VOD)
    • Anmeldelse: The Little Things (VOD)
    • Anmeldelse: Zack Snyder’s Justice League
    • Anmeldelse: The Falcon and the Winter Soldier: episode 1
  • KOMMENTAR
    • De små ting teller
    • Det synger på siste verset for fysisk videosalg
    • Du er ikke lat eller dum om du ser på Netflix
    • Derfor har jeg tro på UHD-formatet
    • Øyenvitne til bransjeforandringer
  • Konkurranser
    • Konkurranse: Miss Peregrines Home For Peculiar Children
    • En absolutt fabelaktig konkurranse!
    • Vi introduserer et nytt menypunkt: KONKURRANSER
  • SPONSEDE FILMOMTALER
    • Filmomtale: Black Butterfly
    • Filmomtale: Gjengangere
  • Om oss
  • Kontakt
  • RSS

ANMELDELSE

Videoanmeldelse: The Upside

Blu-ray : The Upside

3
Karakter:
Bilde:
Lyd:
Bonus:

Konklusjon

The Upside er en slapp og unødvendig amerikansk versjon av en fransk hitfilm. Den leverer varene for en enkel filmkveld med muttern og fattern, men bortsett fra noen lette flir og mild drama er det ikke mye og hente her. The Upside er ganske enkelt en forglemmelig film. Blu-ray utgaven fra Scanbox er helt ok med god bildekvalitet og lydkvalitet, men syltynt bonusmateriale.

Eksterne lenker

Videoanmeldelse: The Upside
Jøran Mjelde
Jøran Mjelde
25. mai 2019

Sjanger: Dramakomedie
Regi: Neil Burger
Skuespillere: Kevin Hart, Bryan Cranston, Nicole Kidman
Produsenter: Todd Black, Jason Blumenthal, Steve Tisch
Foto: Stuart Dryburgh
Nasjonalitet: USA
Språk: Engelsk

Blu-ray-fakta:
Video: 1080p
Lyd: DTS HD Master Audio
Spilletid: 125
Bonus: Slettede scener, tabberull
Distributør: Scanbox Entertainment
Lanseringsdato: 06.05.2019

HANDLING

Småkriminelle Dell (Kevin Hart) har nettopp blitt prøveløslatt og er på utkikk etter en jobb. Mangemillionæren Phillip Lacasse (Bryan Cranston) er bundet til rullestolen og trenger en hjelper døgnet rundt - en stilling Dell motvillig søker på. Til sin forundring og overaskelse får han jobben, og et varmt vennskap blir etterhvert til.

The Upside er en nyinnspilling av den franske megasuksessen The Intouchables, som gjorde det stort både hjemlandet og ikke minst her hjemme i Norge, i 2011.

Denne amerikanske versjonen har vært i produksjon helt siden den opprinnelige filmens suksess, men det var først når Kevin Hart kom om bord at det løsnet.

Nå er den kommet på Blu-ray her hos oss. Er The Upside verdt en titt?

Dell Scott (Kevin Hart) er på prøveløslatelse. Han er arbeidsledig og ligger langt etter på barnebidragene til sin eks-kjæreste og sønn.

For å beholde friheten må han anskaffe tre signaturer fra aktuelle arbeidsgivere i løpet av 24 timer. Han tar det første han kommer over og søker på en jobbutlysning for pleier til den lamme og styrtrike Philip Lacasse (Bryan Cranston) uten å vite eller bry seg om hva det innebærer.

Til sin forbløffelse blir han tilbudt jobben, og takker ja når han ser den høye lønnen han vil få. Scott aner ikke hva han gir seg i kast med, men gjennom sin spontane natur og sans for humor danner han etter hvert et genuint vennskap med den deprimerte Philip.

Plotet ligger til rette for lett feel-good drama, og filmen leverer en grei dose av det.

Det er bare så tydelig at dette er venstrehåndsarbeid fra alle involverte. Manuset er svært enkelt og proppfullt av velkjente plotvendinger og klisjeer. Det blir ikke gjort noe forsøk på å gjøre historien frisk eller genuin. Det blir tidvis så forutsigbart at selv moderate filmtittere lett kan forutse hva som vil skje.

Det kommer enkelte artige scener underveis, men på slutten sitter jeg igjen med et inntrykk av å ha sett en film som kun trådte i gamle spor og la igjen en massakre av tapte muligheter. Ingen fortellerglede, ingen inspirasjon, kun et sjelløst produkt.

Kevin Hart er adekvat som den frisinnede og ansvarsløse Deli Scott. Hart har karisma og er hyggelig å se på mens han frisker opp hverdagen til Philip med humor og lette absurditeter, men jeg har et sterkt inntrykk av at han kan bedre.

Brian Cranston har ingenting å bevise etter sin brilliante opptreden i TV-serien Breaking Bad. Han er en dyktig skuespiller, men er i hvilemodus her og gidder ikke gjøre mer en å levere en «OK» rolletolkning. Cranston spiller lett komedie og drama som dette med begge henda på ryggen (eller armlenet), og gjør null innsats med gjøre rollen minneverdig. Nicole Kidman dukker også opp i en moderat rolle, men tar det med knusende ro. Alle skuespillerne er på autopilot – rett og slett.

The Upside forsøker å være oppløftende slice-of-life drama, men forsøker ikke hardt nok. Alle involverte er kun med i påvente av større og bedre ting.

Jeg har ikke sett den franske orginalfilmen, så jeg kan ikke kommentere på likheter eller ulikheter mellom den og denne. Men jeg skal forsøke å få den med meg i nærmere fremtid, for dette er en hyggelig historie som med glimt i øyet kan være riktig fornøyelig film. Det er bare kjedelig at denne amerikanske versjonen ikke gidder å prøve hardere en dette.

Om-Blu-ray-utgaven:

The Upside leveres av Scanbox Entertainment i et vanlig tynt og hardt Blu-ray omslag. Etter en kjapp logo dukker en enkel og oversiktlig meny opp med tekstvalg og bonus.

Tekst finnes på svensk, dansk, finsk og norsk, men ikke engelsk.

Bilde:

Bildet er skarpt, stabilt og støyfritt. The Upside er en relativt kald film (litt rart siden den forsøker å formidle en varm historie). Farger er ofte dempet og milde, noe som gir filmen et litt kjedelig preg etter min mening. Det finnes scener hvor fargene får breie seg litt, men de er få av dem. Bildet er skarpt nok til å presentere hvert hårstrå og sting på Philips jakke. Det er tidvis spor etter digital forskarping som gjør at bildet flikrer enkelte ganger, men kantforsterkning er ikke å se. The Upside ankommer Blu-ray med en grei overføring som ikke gjør noe mer en den trenger, akkurat som filmen.

Lyd:

Lyden leveres med et DTS HD Master Audio spor. Dette er en dialogbasert film, så dette er ikke et spor som vil trimme surroundanlegget ditt. Dialogen er tydelig og aktiv i fronten, mens den sparsomme musikken havner bakover i lydbildet. Lydeffekter er sparsomme og i bakgrunnen. Filmen høres en smule kunstig ut til tider, da bruk av bakgrunnslyder er minimal, men det stammer fra lyddesignet og ikke sporet på denne disken. Dette sporet leverer akkurat det det trenger å gjøre, nemlig å sørge for at du får med det hvert ord karakterene sier.

Bonus:

På denne utgaven finnes slettede scener og tabberull. Hva mangler?

På den amerikanske utgaven finnes Onscreen Chemestry: Kevin and Bryan, Creating a Story of Possibility, Bridging Divisions, Embracing Positivity og Presenting a Different Side of Kevin Hart.

Kjedelig.

Relaterte sakerForsiden
Kommentarer:
Klikk for å legge til en kommentar
ANMELDELSE
25. mai 2019
Jøran Mjelde
Jøran Mjelde https://www.facebook.com/profile.php?id=100004717720334

Videofilmanmelder og filmskribent.

Relaterte sakerForsiden

Siste saker fra ANMELDELSE

Anmeldelse: Superman & Lois – episode 1-5

Matias Kjølstad9. april 2021
Les mer

Anmeldelse: Den største forbrytelsen (VOD)

Katrine Wang Svendsen30. mars 2021
Les mer

Anmeldelse: The Little Things (VOD)

Katrine Wang Svendsen27. mars 2021
Les mer

Anmeldelse: Zack Snyder’s Justice League

Matias Kjølstad24. mars 2021
Les mer

Anmeldelse: The Falcon and the Winter Soldier: episode 1

Matias Kjølstad19. mars 2021
Les mer

Anmeldelse: Yes Day

Katrine Wang Svendsen10. mars 2021
Les mer
VIDEOMAGASINET

VIDEOMAGASINET.no er et produkt fra JB Forlag, Halfdan Kjerulfsvei 6A, 1410 KOLBOTN.

Redaktør: John Berge • Tlf. 975 99 007

I redaksjonen: Jøran Mjelde.

Design: Per Mork • Tlf. 411 43 640

VIDEOMAGASINET.no følger Vær Varsom-plakatens regler for god presseskikk. Alt innhold er copyrightbeskyttet og kan ikke gjengis uten tillatelse.

© 2013-2020 JB Forlag. VIDEOMAGASINET startet 6. januar 2013 og er en videreføring av RELEASE.no, som John Berge drev fra 26.10.2002 til 31.12.2012.

Siste nyheter

  • To erkekonkurrenter slo seg sammen. Nå er Allente her.
    VOD (KLIKKEFILM)13. april 2021
  • Ny trailer: Without Remorse
    TRAILER11. april 2021
  • Anmeldelse: Superman & Lois – episode 1-5
    ANMELDELSE9. april 2021
  • Sony + Netflix = Sant
    VOD (KLIKKEFILM)9. april 2021

Stikkord sky

Blu-ray Forsiden DVD Kino VOD Teknologi Blu-ray 3D Video fremhevet UHD Anmeldelse Netflix Film Trailer Disney Filmtips 4K action Marvel star wars Musikk strømming Serietips skrekk thriller spenning Serie dc superhelt eventyr

© 2013-2020 JB Forlag. Hurra, vi har drevet i over sju år nå! VIDEOMAGASINET startet 6. januar 2013.

Scroll for more
Tap
  • Populært

  • Siste

  • Kommentarer

  • Anmeldelse: The Falcon and the Winter Soldier: episode 1
    ANMELDELSE19. mars 2021
  • De små ting teller
    KOMMENTAR22. mars 2021
  • Anmeldelse: Zack Snyder’s Justice League
    ANMELDELSE24. mars 2021
  • Anmeldelse: The Little Things (VOD)
    ANMELDELSE27. mars 2021
  • To erkekonkurrenter slo seg sammen. Nå er Allente her.
    VOD (KLIKKEFILM)13. april 2021
  • Ny trailer: Without Remorse
    TRAILER11. april 2021
  • Anmeldelse: Superman & Lois – episode 1-5
    ANMELDELSE9. april 2021
  • Sony + Netflix = Sant
    VOD (KLIKKEFILM)9. april 2021
  • norske tv serier på dvd – My Blog says:

    […] 10.000 av ny norsk TV–serie – VIDEOMAGASINET […]

  • Blogg 3 – Publisering av åndsverk i digitale medier. – Eivind Lohndal says:

    […] Foto: videomagasinet.no […]

  • John Berge
    John Berge says:

    Man bestemmer jo selv om man vil skru på varmen,…

  • Avatar
    Jens Bonde says:

    Skal man sitte å svette i ræva på kino da?…

Sidebanner 2

Kommende arrangementer

Det er ingen kommende events på dette tidspunktet.

Facebook

Sidebanner 3

Sidebanner 4

Sidebanner 5

Anmeldelse: The Wandering Earth (4K, Netflix)
Anmeldelse: Men in Black: International