
Yes: Live at the Apollo lanseres på Blu-ray, 2CD & 3LP 7. september 2018 av Eagle Rock Entertainment.
Yes er en progrock-gruppe med mange konstellasjoner, og er pr. 2018 faktisk to (!) grupper med samme navn.
Den versjonen av gruppen som her feirer 50 år er ledet av Jon Anderson, Trevor Rabin og Rick Wakeman. De besøkte Norge og Oslo tidligere i år, 7. juni, da de spilte på Sentrum scene.
Opptaket som nå utgis ble spilt inn i London, på Manchester Apollo, i 2017.
BAND LINE-UP
Jon Anderson (vocals, guitar, harp); Trevor Rabin (guitar, vocals); Rick Wakeman (keyboards)
With Lee Pomeroy (bass) and Lou Molino III (drums)
Audio Mixed By: Paul Linford and Trevor Rabin
TRACKLISTING
1) Orchestral arr. Perpetual Change (Rabin) / Cinema (Rabin/Kaye/Squire/White) / Perpetual Change (Anderson/Squire)
2) Hold On (Rabin/Anderson/Squire)
3) I’ve Seen All Good People : (i) Your Move (ii) All Good People (Anderson/Squire)
4) Lift Me Up (Rabin/Squire)
5) And You & I (i) Cord Of Life (ii) Eclipse (iii) The Preacher, The Teacher (iv) Apocalypse (Anderson/Bruford/Howe/Squire)
6) Rhythm Of Love (Rabin/Anderson/Kaye/Squire/White)
7) Heart Of The Sunrise (Anderson/Bruford/Squire)
8) Changes (Rabin/Anderson/White)
9) Long Distance Runaround (Anderson) / The Fish (Schindleria Praematurus) (Squire)
10) Orchestral Shade (Rabin) / Awaken (Anderson/Howe)
11) Make It Easy (Rabin) / Owner Of A Lonely Heart (Rabin/Anderson/Howe/Squire)
12) Roundabout (Anderson/Howe)
WIKIPEDIA:
Yes er et progressivt rockeband som ble dannet i London i 1968 av Jon Anderson, Chris Squire og Peter Banks. Bandet anses for å være et av de største og viktigste bandene innen progressiv rock, spesielt på grunn av albumene Fragile, utgitt i 1971, og Close to the Edge fra 1972, som regnes som definerende for hele sjangeren. Yes er også kjent for sine fantasy-inspirerte platecovere, de fleste laget av Roger Dean. Bandet har solgt over 33 millioner album verden over.[1] Per 2018 består bandet av vokalist Jon Davison, gitarist Steve Howe, keyboardist Geoff Downes, bassist Billy Sherwood og trommeslager Alan White.
Yes ble midlertidig lagt på is mellom 2004 og 2008, men er igjen et høyst aktivt band. Bandet (inkludert tidligere vokalist Benoît David samt medvirkning fra Oliver Wakeman) ga ut et nytt album, Fly from Here, sommeren 2011.[2] Bandet var på turné i Nord-Amerika i juli og august 2011,[3] og var på en Europa-turné i november og desember 2011.[4]
Anderson og Squire ble fra starten i 1968 til 2008 regnet som hovedkjernen i bandet, etter som Squire deltok på alle utgivelsene og Anderson hadde vært med på alle unntatt en. Den «klassiske» besetningen regnes allment for å inkludere Anderson, Squire, Howe, White og Rick Wakeman. Til tross for mange utskiftninger blant medlemmene, har bandet klart å overleve i 50 år og har fremdeles en stor internasjonal skare med tilhengere.[5]
Yes ble 20. desember 2016 valgt inn i Rockens æresgalleri for 2017[6] med Jon Anderson, Chris Squire, Steve Howe, Trevor Rabin, Bill Bruford, Alan White, Rick Wakeman og Tony Kaye som innvalgte gruppemedlemmer[7].
RSS